Вплив сфери культури на життя громад та розвиток територій
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.088.04Ключові слова:
вплив культури, рівні впливу, сфери впливу, механізм впливуАнотація
Стаття присвячена дискусійній темі про те, чи впливають програми й проєкти у сфері культури на розвиток громад і територій, на їхню спроможність до самоорганізації та підвищення якості життя. Запропоновано розділяти впливи сфери культури на людську діяльність та ефекти від цих дій. Представлено огляд досліджень впливу сфери культури на життя громад та розвиток територій. Запропоновано групу підходів до визначення й аналізу впливів культури на людську свідомість і сфери практичної діяльності. Надано уявлення про механізми впливу, теоретичне моделювання того, як соціокультурна діяльність веде до змін у поведінці окремих людей і спільнот та впливає на сфери їхньої життєдіяльності.
Посилання
BOP Consulting with the Korean Research Institute on Human Settlement, for the Inter-American Development Bank. (2019). Creative and cultural industries in urban revitalization: a practice based handbook. IDB. [In English].
BOP Consulting. (2013, January). The economic, social and cultural impact of the City Arts and Culture Cluster. [In English].
BOP Consulting. (2024). Evaluation of the creative industries clusters programme: Final report to AHRC and UKRI. [In English].
Crociata, Alessandro, Massimiliano, Agovino, & Pier Luigi Sacco (2015). Recycling Waste: Does Culture Matter? Journal of Behavioral and Experimental Economics, 55, 40–47. https://doi.org/10.1016/j.socec.2015.01.005. [In English].
Edinburgh International Festival. (n.d.). Annual reports. Retrieved from https://www.eif.co.uk/about/annual-reports. [In English].
Government of Western Australia, Department of Local Government, Sport and Cultural Industries. (2019). Social impacts of culture and the arts WA report and its application as part of the further development of the overall Public Value Measurement model, 19(3). Retrieved from https://www.dlgsc.wa.gov.au/docs/default-source/culture-and-the-arts/research-hub/public-value/social-impact-of-culture-and-the-arts-wa.pdf?sfvrsn=7599f3fe_2. [In English].
Guetzkow, J. (2002). How the Arts Impact Communities: An introduction to the literature on arts impact studies. Center for Arts and Cultural Policy Studies, Princeton University. [In English].
Matsumoto, D., & Juang, L. (2007). Culture and Psychology Fourth (4th edition). Wadsworth Publishing. [In English].
Nordiska ministerrådet. (2023a). Kulturens roll och nytta i samhällsutvecklingen. Nordisk kulturfakta, 23(05). Retrieved from www.norden.org/publikationer. [In Swedish].
Nordiska ministerrådet. (2023b). Kulturens roll och nytta i samhällsutvecklingen. Retrieved from http://dx.doi.org /10.6027/nord2023-048. [In Swedish].
Taylor, P., Davies, L., Wells, P., Gilbertson, J., & Tayleur, W. (2015). A review of the Social Impacts of Culture and Sport. Department for Culture, Media and Sport. [In English].
Wilson, J. Q., & Kelling, G. (1982). Broken Windows. Atlantic Monthly, 249, 29–38. [In English].
World Cities Culture Forum. (2022). World Cities Culture Report. Retrieved from https://worldcitiescultureforum.com/publication/world-cities-culture-forum-report-2022/. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.