Ретроспектива наукового осмислення декоративно-ужиткового мистецтва
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.066.22Ключові слова:
декоративно-ужиткове мистецтво, теорія художньої творчості, handmade практики, культурологічний підхідАнотація
Розглянуто історію наукової думки щодо декоративно-ужиткового мис-тецтва та основні теорії її генезису. Приділено особливу увагу теоретичним методам аналізу художніх творів, які розроблялись у межах науково-теоретичного пізнання мистецтва. Виявлено, що культурологічний підхід є найбільш оптимальним під час осмислення сучасного рівня розвитку декоративно-ужиткового мистецтва.Посилання
Alekseyev, V. P. and Pershits, A. I. (2000). The history of primitive society. Moscow: Astrel’. [in Russian].
Burkhardt, J. (1996). Renaissance culture in Italy. Research experience. Moscow: Jurist. [in Russian].
Winkelman, I. I. (2000). History of the art of antiquity. St. Petersburg: Aletheia, State Hermitage Museum. [in Russian].
Viollet-le-Duc, E. E. (1997). Life and entertainment in the Middle Ages. St. Petersburg: Eurasia. [in Russian].
Wipper, B. R. (1985). An introduction to the historical study of art. Moscow: Izobrazitel’noe iskusstvo. [in Russian].
Wundt, W. (2010). Problems of the psychology of peoples. Moscow: Akademicheskij proekt. [in Russian].
Ginzburg, K. Myths — emblems — signs. Refrieved from https: //shkolaiskusstvst.ekaterinburg.rf/file/5ac6c24fc5ee8a637ec3adf1bc2ec083. [in Russian].
Zapesotsky, A. S. and Makarov, A. P. (2010) Modern cultural studies as a scientific paradigm. Questions of Philosophy, 8, p. 76-87. [in Russian].
Kuhn, Thomas. (2009). The structure of scientific revolutions. Moscow: AST. [in Russian].
Losev, A. F. (1995). Form — style — expression. Moscow: Mysl’. [in Russian].
Popov, L. K. (2016). From the primitive life of man. St. Petersburg: Eurasia. [in Russian].
Stefanenko, T. G. (1998). Ethnic identity and some problems of its study. Ethnos. Identity. Education. Proceedings on the sociology of education, p. 84–104. [in Russian].
Steele, E., Lindley, R., Blandan, R. (2002). What if Lamarck is right? Immunogenetics and evolution. Moscow: Mir. [in Russian].
Taylor, E. (1989). Primitive culture. Moscow: Izdatelstvo politicheskoy kultury. [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.