Особливості створення та втілення сценарію дійства на документальній основі
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.066.16Ключові слова:
сценарій, дійство, документальний матеріал, відбір, літературна фіксація, репрезентація, сценічне втіленняАнотація
Досліджено етапи роботи над створенням та втіленням сценарію дійства на документальній основі. Проаналізовано сценічну репрезентацію літературного та художнього матеріалу на прикладі презентації біобібліографічного покажчика «Сергій Іванович Гордєєв», яка присвячена 70-річчю від дня народження, 50-річчю творчої та 40-річчю педагогічної діяльності майстра. Розглянуто етапи збирання та відбору документального матеріалу. Визначено основні засоби літературної фіксації — розповідь, пряма мова, діалог та авторські ремарки. Розкрито варіативність сценічного втілення документального матеріалу.Посилання
Al, D. (2011). The basics of dramaturgy. St. Petersburg: SPbGUKI. [іn Russian].
Vovkun, V. V. (2015). Art of directing mass spectacles. Kyiv: NAKKKiM. [іn Ukrainian].
In everything I want to get to the core. Scenario. (Archive of S. Gordeeva). [іn Russian].
To the 70th birthday, 50th anniversary of creative and 40th anniversary of pedagogical activity. Retrieved from http://lib-hdak.in.ua/bibliographic-indices/844-pokazhchyk-gordeev.html. [іn Ukrainian].
Zhytnytskyi, A. Z. (2004). Dramaturgy of mass theatrical events. Kharkiv: KhSAC. [іn Ukrainian].
Oh, how many wonderful discoveries the spirit of enlightenment prepares for us! .. Retrieved from http://timeua.info/post/kharkov/o-skol-ko-nam-otkrytij-chudnyh-gotovit-prosveshen-ya-duh--13296.html. [іn Russian].
Gordeyev Sergiy Ivanovich: biographical index: to the 70th anniversary of the birthday, 50th anniversary of creative and 40th anniversary of pedagogical activity (2018). Kharkiv: KhSAC. [іn Ukrainian].
Sharoyev, I. G. (1992). Directing pop and mass performances. Moscow: GITIS. [іn Russian].
Chistyakova. Video. (S. Gordeev’s archive). [іn Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.