Інноваційні практики віртуального втілення в постановках сценічної хореографії ХХІ ст.
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.066.12Ключові слова:
3D-mapping, відеопроекція, сценічна хореографія, віртуальне втілення, мультимедійна хореографічна постановкаАнотація
Визначено тенденції та перспективи використання відеомеппінгу як симбіозу технології і мистецтва в сучасних постановках сценічної хореографії. Уперше у вітчизняному мистецтвознавстві досліджено специфіку застосування відеомеппінгу в процесі постановки творів сучасної та класичної сценічної хореографії. Виявлено головні засади синтезування виконавських мистецтв і високих технологій мультимедійної сценографії. Уведено до наукового обігу маловідомі факти використання відеомеппінгу в процесі постановок творів сценічної хореографії ХХІ ст. та окреслено формування інноваційних підходів до розвитку танцювальної драматургії.Посилання
Emlina, D. I. (2017). Video shipping in a plastic theater. Modern dance: discourse and practice: a collection of articles. Yekaterinburg: University of the Humanities, 41–57. [in Russian].
Klishch, O. A. (2016). Light installation as a means of composite formation of the image of urban space. С.Ed. Lviv: National University “Lviv Polytechnic” of the Ministry of Education and Science of Ukraine. [in Ukrainian].
Kryvuts, S. V. (2017). Innovative means of creating 3D video messaging design. Topical issues of modern science, 1, 14–16. [in Ukrainian].
Kryvuts, S. V. (2018). Development of creative industries as a means of preserving elements of traditional culture: materials of the scientific and practical conference “Traditional culture in the conditions of globalization: preservation of authenticity and development of creative industries”. June 22–23, 2018. Kharkiv: Printing House Madrid, 226–227. [in Ukrainian].
Mitchell Williams, D.T. (2014). Virtual Media does not exist. Media: between magic and technology: digest of articles. Moscow. [in Russian].
Shchetinina, S. Yu. (2016). Visual media in multimedia installations. Herald KemGUKI, 27, 188–193. [in Russian].
Adrien M & Claire B (2019). Acqua Alta. Retrieved from https://www.am-cb.net/projets/acqua-alta. [in English].
Enra (2019). Members. Retrieved from https://enra.jp/members. [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.