Творча постать М. Г. Стецюна в контексті академічного народно-інструментального мистецтва України
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.066.11Ключові слова:
народно-інструментальна оркестрова музика, композитор, біографія, виконавецьАнотація
У статті досліджено творчий шлях композитора, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Григоровича Стецюна, що є актуальною темою у сучасному музикознавстві. Розглянуто композиторську творчість М. Стецюна в контексті академічного народно-інструментального мистецтва України. Виявлено, що результати дослідження передбачають новизну раніше недосліджуваних питань творчості та творчої особистості композитора. Описано перші кроки молодого автора в композиторській діяльності, а саме: згадано перші твори та особливості їх написання і виконання, висвітлено деякі факти навчання композитора — від музичної школи до університету, проаналізовано шлях становлення творчої постаті. Висвітлені деякі питання його педагогічної, диригентської та громадської діяльностей. Творча постать М. Стецюна є прикладом розвитку українського народно-інструментального виконавства в період ХХ — початку ХХI ст.
Посилання
I. Karabits Bakhmut College of Arts (2019). Retrieved from https://amuzatua.wixsite.com/amuz. [in Ukrainian].
Vinogradova, A. (2019, March 15), Interview with Composer M. Stetsiun [Audio recording of conversation]. I. Karabits Bakhmut College of Arts, m. Bakhmut, # 1, 1 h 23 min, is published with the consent of the composer M. Stetsiun. [in Ukrainian].
Staff. Stetsiun M. G. (2019). National Union of Composers of Ukraine. Retrieved from https://composersukraine.org [in Ukrainian].
Chaika, M. (2016, April 29). University vocal heritage. Kharkov News. The culture. Updated by izvestia.kharkov.ua/on-line / [in Russian].
Shekita, L. (2013). Novel with music by Nikolai Stetsiun 7.4 (Ed.), A Word about the orchestra (1-ed.). (p. 60–63). Artyomovsk: Design Center. [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.