Вищі музичні навчальні заклади сучасної України як чинник формування культурно-національної ідентичності диригента
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.066.07Ключові слова:
культурна ідентичність, диригент, вищі музичні навчальні заклади УкраїниАнотація
Визначено роль музичних навчальних закладів у формуванні культурної ідентичності диригента. Виявлено, що цей період є важливим етапом адаптації студента до нових соціосфер, під час якого формуються професійна культурна ієрархія та система цінностей, що створює зв’язки як з національною, так і зі світовою культурою. Розкрито, що роль викладача, як приклад сформованої ідентичності особистості, є важливим чинником у процесі пошуків власних ідеалів та векторів розвитку. Доведено, що вивчення цієї проблематики дозволить спроєктувати норми і систему цінностей, а також вивчити вплив освітнього процесу цих установ на формування культурної ідентичності диригентів.Посилання
Bauman, Z. (2004). Globalization. Implications for man and society. Moscow: «Ves Myr». [in Russian].
Erickson, E. (2006). Identity: Youth and Crisis. Moscow: Flinta: MPSI: «Progress». [in Russian].
Guibernau, M. (2012). The Identity of Nations. Kyiv: Tempora, p.304. [in Ukrainian].
Hnatiuk, O. (2005). Farewell to the Empire: Ukrainian Discussions on Identity. Kyiv: Krytyka. [in Ukrainian].
Hübner, B. (2006). Sense in a LESS-SENSEED TIME: metaphysical calculations, miscalculations and tabulation. Minsk: Ekonompress. [in Russian].
Ishchuk, O. (2013). Factors of formation of professional identity of students of higher education. Problems of modern psychology, 2, 120–127. [in Ukrainian].
Kozlovets, M. and Kovtun, N. (2010). National identities in Ukraine in the context of globalization. Monograph. Kyiv: PARAPAN. [in Ukrainian].
Shevchuk, D. (2010). Cultural identity and globalization. Proceedings. Series “Cultural Studies”, 5, 4–15. [in Ukrainian].
Volkov, S. (2009). Higher music educational establishments of Ukraine and their role in preserving the ecology of culture. Current topics of art practice and art criticism, 2, 311–317. Kyiv. [in Ukrainian].
Volkov, S. (2012). Retrospections of Art Education in Ukrainian Society of the 20th — 21st Centuries. Cultural Thought: Annual, 5 (9), 56–66. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.