Репрезентація образу влади в спортивно-художніх дійствах ХХІ ст.
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.066.06Ключові слова:
спортивно-художні дійства, культурна комунікація, образ, влада, держава, церемонія відкриття Олімпійських ігор, ЄвропіадаАнотація
Проаналізовано візуально-комунікативний зміст проведення спортивно-художніх дійств як феномен культури ХХІ ст. Досліджено репрезентацію образу влади на прикладах церемоній відкриття та закриття Олімпійських ігор та Європіад. Визначено владу ХХІ ст. як дискурсивну та імпліцитно наявну в усіх соціальних інститутах суспільства і соціальних зв’язках. Показано механізми репрезентації дискурсивної влади як конструкта, елементи якого транслюються через візуальні ряди спортивно-художніх дійств. Виокремлено такі складові конструкта влади в спортивно-художніх дійствах: міфологічне світосприйняття, особливості географічного розташування, сценічне втілення ключових історичних подій та поява історичних постатей, мистецька інтерпретація кордону минулого й сучасного, формування національної гідності, виявлення ознак унікальності країни і розкриття ролі туристичної промисловості як запорука достатку та економічного успіху країни.Посилання
Bilohur, V. Je. (2016). Postmodern Sport Philosophy: a socio-philosophical aspect. The Humanities Bulletin of Zaporizhzhya State Engineering Academy, 65, 221-231. [In Ukrainian].
Malinovskaya, N. V. (2002). Sports holidays and performances in the structure of physical recreation (theoretical aspect of the problem). (Abstract. Dis. Cand. Ped. Sciences). Academy of Physical Culture P.F. Lesgaft, St. Petersburg. [In Russian].
Malinovskiy, B. (2005). Scientific theory of culture. Moscow: OGI. [in Russian].
Petrov, B. N. (2010). Mass sports and art performances: the basics of directing, technology, organization and methodology. Moscow: SportAkademPress. [In Russian].
Souvenir products in Rio 2016. Retrieved from https://olympteka.ru/olymp/rio2016/souvenir.html. [in Russian].
The closing ceremony of the II European Games in Minsk. Retrieved from https://www.youtube.com/watch?v=4epJIhtVTiM. [in Russian].
Chernyak, Yu. M. (2004). Directing holidays and shows. Minsk: TestraSistema. [In Russian].
Eliade, M. (1994). Sacred and worldly. Moscow: MGU. [in Russian].
Yaremchyk M., Plakhotnik O., Yarmanova H. (2017). Gender for the media. Kyiv: Krytyka. [In Ukrainian].
Rio 2016 Opening Ceremony Full HD Replay. Retrieved from https://www.youtube.com/watch?v=N_qXm9HY9Ro&t=1536s. [in English].
The Complete London 2012 Opening Ceremony. Retrieved from https://www.youtube.com/watch?v=4As0e4de-rI&t=3073s. [in English].
평창 동계올림픽 개회식.. 고화질 다시보. Retrieved from https://www.youtube.com/watch?v=SIy7odd4BvM. [in Korean].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.