Створення структури циклу українських традиційних поховальних обрядів
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.064.17Ключові слова:
українські родинні обряди, поховання, структурно-функціональний метод, побудова структури, епізодиАнотація
Виконано структурно-функціональне дослідження, яке потребує поділу на епізоди циклу поховальних обрядів, що складаються з прологу, підготовки до поховання, похорону вдома, поховання на кладовищі, поминального обіду, а також інших поминальних днів родинного й календарного циклів. Критеріями такого членування є новорівневий, узагальнюючий повтор події, матеріально-духовна метаморфоза персонажів сакральної дії, зміна сакрального хронотопа, принцип постійного оновлення та зміна способу дії. Наступний етап полягає у визначенні кульмінаційних епізодів кожного обряду, у яких відбуваються кардинальні зміни в ставленні до мерця. У результаті дослідження доводиться, що кульмінацією поминального обіду слід вважати споживання куті присутніми учасниками обряду.Посилання
Bayburin, A. K. (1993). Ritual in traditional culture: a structural-semantic analysis of Eastern Slavic rites. Sankt-Peterburg: Nauka. [In Russian].
Gennep, A. (1999). Rites of passage (systematic study of rites). Moscow: Vostochnaia literatura. [In Russian].
Kukharenko, O. O. (2016). Investigation of national ritualism with the help of the structure of the wedding cycle. Ukrainian culture: the past, modern, ways of development, 23, 82–87. Rivne: Rivne State Humanitarian University. [In Ukrainian].
Propp, V. Ya. (2000). The historical roots of the fairy tale. Moscow: Labirint. [In Russian].
Kukharenko, O. (2018). Structure and Functions of the Maternity Cycle of Rites in the Traditional National Ritualism. Paradigm of Knowledge. Multidisciplinary Scientific Journal, 4, 73–85. Muscat. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.