Функції будинку культури в соціокультурному середовищі сьогодення
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.064.16Ключові слова:
будинок культури, соціокультурний простір, соціально-культурна діяльністьАнотація
Досліджено діяльність будинків культури на сучасному етапі; в історичній перспективі уточнено поняття «будинок культури» та визначено його функції в умовах сучасного соціокультурного простору. Проаналізовано завдання та головні функції будинку культури (рекреаційну, комунікативну, просвітницьку, освітню, культурно-творчу, виховну, пізнавальну, розважальну, методичну та компенсаторно-релаксаційну). Доведено, що будинки культури, за умови якісної та професійної організації діяльності, — центри дозвілля багатьох категорій населення в соціокультурному середовищі сьогодення. На сучасному етапі саме ці соціально-культурні інститути виконують різноманітні функції реалізації дозвіллєвих потреб, пропонуючи різноманітні форми та види дозвіллєвих програм відповідно до вікового, професійного та соціального складу учасників.Посилання
Activities of community centers to meet the needs of territorial communities: a survey report (2010). L. K. Abramov (Head of the research group). Kirovograd: Institute of Socio-Cultural Management (ISCM). [In Ukrainian].
Kapustina, E. A. (2016). The impact of socio-cultural environment on the organization of leisure activities of the population. Proceedings of the VIII International Student Scientific Conference. Student Science Forum 2016. Retrieved from https://files.scienceforum.ru/pdf/2016/26345.pdf. [In Russian].
Kovalchuk, T. A. (2011). Formation of a modern building of culture on the territory of Ukraine. Issues of Urban Environment Development, 5-6, 89-96. [In Ukrainian].
Komissarova, S. A. (2008). Socio-cultural essence of club institutions. Bulletin of Slavic cultures (vol. 10, p. 159–166). [In Russian].
Petrova, I. V. (2011). Cultural and leisure practices of contemporary Ukraine: trends and priorities. Culture and Modernity, 1, 108-113. [In Ukrainian].
Regulations on the club establishment. Ministry of Culture of Ukraine. Official website. Retrieved from http://mincult.kmu.gov.ua/mincult_old/uk/publish/article/89044;jsessionid=C26D8508EB649B989ED0FF75D699854A.app1. [In Ukrainian].
Shubin, Yu. A. (2008). On the activity of the methodological services of cultural institutions of the club type. Vestnik of Moscow State Institute of Culture, 2, 92–97. [In Russian].
Donahoe, B., and Habeck, J. O. (2011). Reconstructing the House of Culture: Community, Self, and the Makings of Culture in Russia and Beyond. Oxford: Berghahn Books. [In English].
Eesti entsüklopeedia. 12. köide: Eesti A–Ü. (2003). A. Raukas (Peatoimetaja). Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus. [In Estonian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.