Застосування проектної діяльності у сфері культури
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.064.13Ключові слова:
проектна діяльність, сфера культури, проектна культура, проектАнотація
Розглянуто застосування у сфері культури проектної діяльності, різні рівні установ держави, іноземні організації та представництва, які проводять конкурси щодо проектів в Україні у сфері культури, стратегію та цілі держави до напрямів загальнодержавного розвитку, види та рівні проектів, способи фінансування та реалізації. Зазначено, що значна кількість проектів є культурно-дозвіллєвими, невелика кількість проектів — патріотичні або з орієнтацією на потреби інклюзії, поодиночні проекти спрямовані на студентів. Розглянуто проектну діяльність в Україні на мікро- та макрорівнях, за державними програмами, у напрямі культурології, динаміку запиту громадськості на проекти у сфері культури.Посилання
British Council. Official site. Retrieved from https://platfor.ma/organizers/4cd9632c8b0f1/. [in English].
U-LEAD with Europe. Official site. Retrieved from: https://decentralization.gov.ua/cnap/prohrama-u-lead-z-yevropoiuf. [in English].
USAID. From the American people. Official site. Retrieved from: https://www.usaid.gov/uk/ukraine/history. [in English].
Bauman, Z. (2004). Globalization. Consequences for the person and society. Moscow: All World. 188 p. [in English].
Glazychev, B. (2003). Deep Russia: 2000-2002. Moscow: New publishing house. p. 328 [in Russian].
Gnedovsky, M. (2003). Culture and Economics. Moscow., pp. 101–102 [in Russian].
Public budget of Kyiv. Retrieved from https://gb.kyivcity.gov.ua/pages/history [in Ukrainian].
Public budget of Dnipro. Retrieved from https://adm.dniprorada.gov.ua/ [in Ukrainian].
Public budget of Odessa. Retrieved from https://citizen.odessa.ua/projects/ [in Ukrainian].
Public budget of Lviv. Retrieved from https://lviv.pb.org.ua/ [in Ukrainian].
Public budget of Khmelnytskyi. Retrieved from https://gp.khm.gov.ua/ [in Ukrainian].
Public budget of Ternopil. Retrieved from https://pb.rada.te.ua/ [in Ukrainian].
Public budget of Rivne. Retrieved from https://rivne.pb.org.ua/ [in Ukrainian].
Public budget of Melitopol. Rertieved from https://melitopol-online.gov.ua/ [in Ukrainian].
State Strategy for Regional Development up to 2020. Retrieved from: https://zakon.rada.gov.ua/ [in Ukrainian].
Drydze, T., Orlova, E. (1995). Fundamentals of socio-cultural design. Moscow, [in Russian].
Zuev, S. (2003). Socio-cultural design: Analysis of the situation, problem statement. 1, P. 43–47 [in Russian].
Lychkovakh, V. (2010) Universalism and the region in modern ethnocultural studies. Cultural thought, 2. P. 48–53. Retrieved from: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kultdum_2010_2_9 [in Ukrainian].
Markov, A., Birzhenyuk, G. (1998). Fundamentals of Socio-Cultural Design. St. Petersburg. 290 p. [in Russian].
Ministry of Regional Development, Construction and Housing and Communal Services of Ukraine). Retrieved from: http://www.minregion.gov.ua/ [in Ukrainian].
Petrova, I. (2007). Designing in the socio-cultural sphere: teaching. manual. Kyiv: KNUCiM. p. 372 [in Ukrainian].
Robertson, R., Knondker, H. (1999). Discourses of globalization: Preliminary considerations, Vol. 13, 1. 25–40 [in English].
Sidorenko, V. (2013). Essence of the notion of design culture Pereyaslav-Khmelnytsky State Pedagogical University. Pedagogy. Psychology. Philosophy. Issue 28 (1). 270–278. Retrieved from http://nbuv.gov.ua/UJRN/ [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.