Культурологічні аспекти історичної динаміки розвитку декоративно-ужиткового мистецтва
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.064.06Ключові слова:
декоративно-ужиткове мистецтво, історична динаміка, handmade, культурологічні аспектиАнотація
У межах культурологічного підходу розглянуто історичну динаміку розвитку декоративно-ужиткового мистецтва. Особливу увагу приділено тим культурологічним аспектам, які впливали на формування декоративно-ужиткового мистецтва в певний історичний період. Розглянуто практику handmade як сучасну форму побутування декоративно-ужиткового мистецтва.Посилання
Bespalov, Yu. V. Myth in the mass consciousness of modern society. Retrieved from https://cyberleninka.ru/article/n/mif-v-massovom-soznanii-sovremennogo-obschestva/. [In Russian].
Bolshakov, V. P. and Novitskaya, L. F. (2000). Features of culture in its historical development (from its inception to the Renaissance). Velikij Novgorod: Yaroslav-the-Wise Novgorod State University [In Russian].
Glazyev, S. Yu. (1990). Economic theory of technical development. Moscow: Nauka. [In Russian].
Inozemtsev, V. L. (2000). Modern post-industrial society: nature, contradictions, perspectives. Moscow: Logos. [In Russian].
Ilyina, T. (2000). Art History. Western European art. Moscow: Vysshaya shkola. [In Russian].
Lilov, A. (1981). The nature of artistic creation. Moscow: Iskusstvo. [In Russian].
Perederie, I. G. (2015). History of Ukrainian culture: a manual for students of all areas of preparation of full-time and part-time forms of study. Poltava: Poltava Yuri Kondratyuk National Technical University. [In Ukrainian].
Smirnova, E. D. (2007). Symbolism of color and uniform of the medieval classes. Bulletin of Belarusian State University, 2, p. 44–49. [In Russian].
Stepin, V. S., Gorokhov, M. A. and Rozov I. I. (2006). Philosophy of science and technology: a textbook. Moscow: Contact-Alpha. [In Russian].
Sheyko, V. M. and Tyshevskaya, L. G. (2006). The history of Ukrainian culture: a textbook. V. M. Sheyko (Scientific ed.). Kyiv: Condor. [In Ukrainian].
Ancient Egyptian Art, Painting, Sculpture. Retrieved from http://www.crystalinks.com/egyptart.html/. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.