Культурологічний «парафраз» праці А. Маршалла «Принципи економічної науки»
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.064.01Ключові слова:
культурологічний «парафраз», економічна культурологія, А. Маршалл, людинознавче теоретизування, духовна сфера, культура, освітаАнотація
Здійснено культурологічне теоретизування економічного концепту буття людини на основі аналізу багатотомної праці А. Маршалла «Принципи економічної науки». Обґрунтовано актуальність основних теоретичних та практичних положень означеної розвідки у формуванні гуманітарної сфери суспільства та держави. Визначено основні концептуальні орієнтири формування державної гуманітарної політики, які забезпечують духовний розвиток особистості. Репрезентовано соціально-культурний контекст, у межах якого відбувалося становлення модерних наукових парадигм упродовж усього ХІХ ст. Акцентовано на культурологічному осягненні сутнісного змісту категорії економічна культурологія. Підкреслено, що економічна культурологія стає новітньою методологією, яка забезпечує цілісність та системність людинознавчого дискурсу.Посилання
Bacon, F. (1972). Works (Vol. 2, p. 288). Moscow: Mysl. [In Russian].
Hobbes, T. (1989). Leviathan, or Matter, form and power of the state of the church and civil. V. V. Sokolov (Comp.), Works (Vol. 1). Moscow: Mysl. [In Russian].
Golovnykh, G. (1969). Value orientations and restructuring of the public consciousness. Philosophical Sciences, 6, 85–89. [In Russian].
Locke, J. (1988). Thoughts on education. A. L. Subbotin (Ed.), Works (Vol. 3, p. 442). Moscow: Mysl. [In Russian].
Marshall, A. (1993). Principles of economic science (Vol. 1-3). Moscow: Progress Publishing Group, 1993. [In Russian].
Russell, B. (1995). History of Western Philosophy. Kyiv: Osnovy. [In Ukrainian].
Philosophy of culture. Formation and development (1998). St. Petersburg: Lan [In Russian].
Philosophical Encyclopedia (Vol. 1-5) (1970). Moscow: Sovetskaja jenciklopedija. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.