Методичні особливості читання лекційного курсу загальної дисципліни «Основи звукорежисури»
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.063.15Анотація
Систематизовано досвід викладання звукорежисури у ЗВО в умовах постійного розвитку кіно й телебачення, яка є одним із важливих засобів екранної виразності, тому новизна праці полягає в розширенні вже відомих та розробленні нових форм викладання. Охарактеризовано причини зростаючої потреби в екранному продукті й, відповідно, необхідності оптимізації викладання фахових дисциплін. Проаналізовано розподіл фахових обов’язків (певна дифузія фахових обов’язків) у сучасному телевізійному виробництві. З’ясовано головні поняття методики в освіті та методики навчання предмета. Запропоновано деякі нові форми й засоби викладання звукорежисури, які використані в процесі викладання та надали свій результат. Означено приклади застосування таких форм і засобів. Сформульовано висновки щодо доцільності застосування деяких нових форм і засобів викладання дисципліни в інших розділах курсу.
Ключові слова: методика, форми навчання, форми контролю.Посилання
Kodzhaspirova, G. M. and Kodzhaspirov, A. Yu. (2005). Dictionary of Pedagogy. Moscow: IC “MarT”; Rostov-on-Don: Publishing Center “MarT”. [In Russian].
Baikova, L. A. (1994). Technology gaming activities (p. 7-14). Ryazan: Ryazan Pedagogical University. [In Russian].
Clarin, M.V. (1996). Educational discussion. World of Education, 1, p. 28–31. [In Russian].
Zubavina, I. B (2015). Modern screen narrative: updating meanings. Modern issues of research, restoration and preservation of cultural heritage, 11, 75-92. Retrieved from http://nbuv.gov.ua/UJRN/Spdr_2015_11_10. [In Ukrainian].
Chaikovskaya, V. B. (2014). Some ways of presenting the lecture material in the theoretical course “Sound Production”. Issues of forming young specialists of the humanitarian and artistic field in modern market relations: Interuniversity regional scientific conference (December 18–19, 2014). Kharkiv State Academy of Culture. Kharkiv. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.