Значення жесту в театрі
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.063.14Анотація
Висвітлюється необхідність роботи над розвитком виразнодіючих рук. Проаналізовано виникнення жестів у житті та їх використання на сцені. Розкривається важливість усвідомлення їх значення під час втілення образу на сцені. Наведено приклади з вистав, яким чином змінюється суть сцени, якщо використовується інший жест. Висвітлюється необхідність узгодження на сцені внутрішнього стану персонажа з його зовнішнім вираженням.
Ключові слова: руки актора, жести в житті, значення жестів на сцені.Посилання
Karpov, N. V. (1999). Lessons from the scenic movement. Moscow. [In Russian].
Koch, I. E. (1970). Fundamentals of the scenic movement. Moscow-Leningrad: Iskusstvo. [In Russian].
Morozova, GV (1987). Stage movement. Moscow: Iskusstvo. [In Russian].
Nemerovsky, A. B. (2013). Actor’s plastic expressiveness: study guide. Moscow: State Institute of Theatrical Art (GITIS). [In Russian].
Pease, A. (1995). How to read the thoughts of others by their gestures. N. Kotlyar (Transl. From English). Moscow: Smysl. [In Russian].
Rozin, M. Ya. (2004). Fundamentals of the scenic movement: a teaching aid. Kharkov: KhSAC. [In Russian].
Stanislavsky, K. S. (1954). Collected Works (Vol. 1). Moscow: Iskusstvo. [In Russian].
Stanislavsky, K. S. (1954). Collected Works (Vol. 2). Moscow: Iskusstvo. [In Russian].
Stanislavsky, K. S. (1955). Collected Works (Vol. 3). Moscow: Iskusstvo. [In Russian].
Chekhov, M. A. (1999). On the Art of the actor. Moscow: Iskusstvo. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.