Становлення суміжних з модерном напрямів хореографії в Україні
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.063.13Анотація
Проаналізовано останні публікації та наукові праці, що стосуються джаз-модерн танцю, вивчено розвідки хореографів, які становлять модерновий доробок української хореографії. Розглянуто літературу та досліджено останні тенденції в розвитку модерн-танцю в Україні, можливості поєднання означеного стилю хореографії з народною та сучасною основою, простежено еволюцію та метаморфозу хореографічної лексики на базі створення гібридної хореографії, що суміжна зі спорідненими видами. Детально розглянуто питання створення нової лексичної партитури для постановки нових балетів та мініатюр, які актуальні й витримані в одному стилістичному вузькопрофільному напрямі, де головним є модерн-танець.
Ключові слова: джаз-модерн танець, фольк-модерн, рок-балет, західноєвропейська культура, Українська академія балету, танець модерн.Посилання
Grigorovich, Yu. N. (Editor-in-Chief). Ballet: Encyclopedia. (1981). Moscow: Sovetskaya entsiklopediya. [In Russian].
Eyfman, Boris Yakovlevich. Retrieved from https://ru.wikipedia.org/wiki/Eyfman__Boris_Yakovlevich. [In Russian].
Kiev Jewish Theater MAZLTOV. Retrieved from https://www.kino-teatr.ru/teatr/955/. [In Russian].
Nikitin, V. Yu. (1999). Modern jazz dance: history, methodology, practice. Leningrad: “GITIS”. [In Russian].
Plakhotnyuk, O. A. (2016). Contemporary jazz dance as a phenomenon of artistic culture. (Thesis for the degree of the candidate of art studies, speciality 26.00.01 - theory and history of culture). State Higher Educational Institution “Vasyl Stefanyk Precarpathian National University”. Ivano-Frankivsk. [In Ukrainian].
Philosophy of Dance by Maurice Béjart. Retrieved from http://www.dsnews.ua/politics/art8454. [In Ukrainian].
Sharykov, D. I. (2010). Theory, History and Practice of Modern Choreography: Genesis and Classification of Modern Choreography - Directions, Types of Styles: Monograph. Kyiv: Kyiv International University. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.