Тенденції традицій і сучасність у вихованні та становленні професійних акторів і режисерів драматичного театру
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.063.10Анотація
Проаналізовано традиційні та сучасні тенденції у вихованні та становленні професійних акторів і режисерів драматичного театру. Послідовно викладено принципи виховання молодих митців на основі інноваційної методики ПАСВІСу, розробленої на базі експериментальної майстерні театральних досліджень «ЕКМАТЕДОС» при Харківській державній академії культури. Досліджено практичне втілення студентами вистав у напрямі новаторських пошуків в «ЕКМАТЕДОСі» в хронологічному розрізі — від заснування майстерні і понині. Розглянуто можливість альтернативного способу виховання та становлення акторів і режисерів драматичного театру в професійних структурах, актуальні проблеми, пов’язані із цим багатоетапним процесом.
Ключові слова: виховання професійних акторів і режисерів, театральна педагогіка, театральні освітні тенденції, «ЕКМАТЕДОС», ПАСВІС, ЕМЕНІМ.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.