Специфіка професійної діяльності диригента академічного хору
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.063.01Анотація
Проаналізовано загальнокультурні, естетичні та художні компоненти професійної діяльності хорових диригентів. Розглянуто загальні положення й принципи збагачення культурологічної складової, елементи поліхудожнього підходу в теорії та практиці професійної діяльності сучасного диригента-хормейстера, котрий володіє мистецтвом творчої інтерпретації музичного твору. Осмислено підхід до вивчення проблем взаємодії й інтеграції різних видів і форм художньої діяльності в сучасному мистецтвознавстві.
Ключові слова: музична культура, виконавське мистецтво, музикант-виконавець, індивідуально-авторські ознаки.
Посилання
Asafiev, B. V. (1980). On choral art: a collection of articles. A. Pavlova-Arbenina (Comp. And comment.). Leningrad: Myzuka. [In Russian].
Azizyan, I. A. (2001). Dialogue of Arts of the Silver Age. Moscow: Progress-Tradition. [In Russian].
Berdyaev, N. A. (1994). The meaning of creativity. Philosophy of creativity, culture and art (Vol. 1, p. 37-311). R. A. Galtsev (Intro. Art., Comp., Footnote.). Moscow: Iskusstvo. [In Russian].
Bibler, B. C. (1990). From science to the logic of culture: Two philosophical introductions to the twenty-first century. Moscow: Politizdat. [In Russian].
Bychkov, V.V. (2002). Aesthetics: a textbook for higher schools. Moscow: Gardariki. [In Russian].
Vanslov, V.V. (1956). Content and form in art. Moscow: Iskusstvo. [In Russian].
Vygotsky, L. S. (1968). Psychology of Art (2nd ed.). Vyach. Ivanov (Ed.). Moscow: Iskusstvo. [In Russian].
Kagan, M.S. (1996). Philosophy of culture. St. Petersburg: Petropolis. [In Russian].
Kondakov, I.V. (2003). Cultural Studies: the history of Russian culture: a course of lectures. Moscow: ICF Omega-Jl, Higher School. [In Russian].
Medushevsky, V.V. (1976). On the laws and means of artistic impact of music. Moscow: Myzuka. [In Russian].
Melik-Pashayev, A. A. (1981). Art pedagogy and creativity. Moscow: Znaniye. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.