Культурна ідентичність як динамічне утворення (на прикладі культурної самоідентифікації населення східних областей України)
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.062.18Анотація
Автори статті звертають увагу на актуальність культурологічного аналізу подій на Сході України, які значно впливають не лише на політичне, але й на культурне життя країни. Зокрема потребує вирішення питання формування політичної культури і національної культурної ідентичності жителів Сходу України. З 1991 р. їх орієнтації багато в чому визначалися як проросійські. Ґрунтуючись на сучасних соціологічних дослідженнях, автори констатують зміну культурної ідентичності жителів Сходу України з проросійської на проукраїнську. Це свідчить про динаміку культурної ідентичності як соціокультурного утворення і про відносини взаємного доповнення, у яких перебувають політична культура і культурна ідентичність.
Ключові слова: політична культура, культурна ідентичність, динаміка культурної ідентичності, нація, самоідентифікація.Посилання
Busol, K. I., Koval, D. O. (2014). Protection of Cultural Values in the Armed Conflict in the East of Ukraine. Ukrainian Revolution of Dignity, Russian aggression and international law (pp. 815–822). A. V. Zadorozhniy (Ed.). Kyiv: K.I.S. [In Ukrainian].
Verba, S., and Almand, G. The concept of political culture. Retrieved from http://politics.ellib.org.ua/pages-3253.html. [In Russian].
Russian-Ukrainian war in culture. Retrived from https://uk.wikipedia.org/wiki/. [In Ukrainian].
Sociological research. The survey within the framework of the project “Reintegration of Donbass into Ukraine through Communication”. Severodonetsk, Starobelsk, March-April 2015. Retrieved from novosti.dn.ua/.../231210-52-zhyteley-severodonecka-schytayut-chto-mezhdu-uk. [In Russian].
A sociological survey conducted by the Ilk Kucheriv Foundation for Democratic Initiatives. 2016, 2017. Retrieved from https://antikor.com.uasevdon.net/tags/ questioning. [In Russian].
A sociological survey conducted by the Razumkov Center on November 18–23, 2016. Retrieved from https://strana.ua/.../45640-ukrain. [In Russian].
Special meeting of the National Commission of Ukraine with UNESCO: The National Commission of Ukraine for UNESCO defines a list of priority measures for the protection of the cultural and educational needs of the victims as a result of Russian aggression in eastern Ukraine and the temporary occupation of Crimea. July 9, 2018 (2018). Retrieved from http://www.youtube.com/watch. [In Ukrainian].
Titova, O. M. (2016). Cultural heritage of the Crimea and Donbass: the present state, possibilities of preservation. Proceedings of the Center for the Study of Memory, 30, pp. 5–24. [In Ukrainian].
Erickson, E. Crisis of Identity. Retrieved from https://www.psychologos.ru/articles/view/krizis-identichnosti. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.