Дауншифтинг як пошук «сродності» в сучасному соціокультурному просторі України
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.062.15Анотація
Розглянуто потенції дауншифтингу як соціального явища, у межах якого можливе формування нового «постселянства» в сучасному соціокультурному просторі України. Рецепція культурних кодів селянського суспільства, знищеного колективізацією, можлива в процесі реконструювання умов селянського способу життя, яке сучасний креативний клас обирає як одну з форм соціальної поведінки. Експлікація означених культурних кодів актуалізується під час опрацювання суспільством травматичних подій як сучасності, так і минулого. Означена ситуація, потенційно, може стимулювати формування різноманітних проявів дауншифтингу в Україні, зокрема прошарку суспільства, котрий у пошуках «сродності» обирає так зване «просте життя», в основі якого — аграрний спосіб виробництва та «хуторянська філософія».
Ключові слова: дауншифтинг, стилежиттєва практика, культурні коди, місто, село.
Посилання
Dziuba, T. (1998). P. Kulish's literary-aesthetic concept (Abstract of the thesis of Candidate of Philological Sciences). Kyiv: T. Shevchenko Institute of Literature of the National Academy of Sciences of Ukraine. [In Ukrainian].
Kulish, P. (1998). Writings (Vol. 2: Poems, Dramatic Works). Kyiv: Naukova dumka. [In Ukrainian].
Skovoroda, H. (2005). Writings (Vol. 1: Poetry. Fables. Treats. Dialogs). Kyiv: Oberehy. [In Ukrainian].
Toffler, A. (2001). Shock of the future. Moscow : «OOO Izdatelstvo Ast». [In Russian].
Shynkaruk, V і Stohnii, I. (Ed.). (1997). Skovoroda G. S. The image of the thinker. Kyiv: institut filosofii NAN Ukrainy. [In Ukrainian].
Yakovleva, A. (2011). Consumer retreatism: an alternative lifestyle in a consumer society. Journal of Sociology and Social Anthropology. (Vol. 14), 5 (58), 182–192. St. Petersburg. [In Russian].
Zeestraten, J. (2008). Strolling to the beat of another drum: Living the “Slow Life” (M. Appl. Sc. thesis). The Research Archive. Canterbury, New Zealand: Lincoln University. Retrieved from http://researcharchive.lincoln.ac.nz/dspace/bitstream/10182/833/3/Zeestraten_M. Appl.Sc.pdf. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.