Креативні індустрії як міський феномен: можливості та перспективи
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.062.12Анотація
Розкрито можливості креативних індустрій як системоутворюючого чинника розвитку міст та регіонів. Звернено увагу на актуальність формування образу міста, яке нині є цінним символічним капіталом. Акцентовано на гетерогенності креативних індустрій, що містять культуру, економіку й урбаністику. Висновано про необхідність пошуку можливих способів вирішення протиріч між сферою культури і бізнесом, недостатню економічну й маркетингову обізнаність державних установ культури тощо.
Ключові слова: креативні індустрії, творчі індустрії, культурні індустрії, розвиток міст.Посилання
Journal “Klausura”. Selected: culture and arts: traditions, heritage and modernity. Retrieved from https://www.litres.ru/zhurnal-klauzura/izbrannoe-tradicii / chitat-onlayn [In Russian].
Creative thinking in Ukraine. Retrieved from http://creativecities.org.ua/uk/creative-city/project [in Ukrainian].
Landry, C. (2005). Creative City : translation from English. Moscow: Classicа-XXI. [In Russian].
Farinya, K. (2017). The development of cultural and creative industries in Ukraine. Retrieved from https://www.culturepartnership.eu/upload/editor/2017/research/creative% 20industries% 20Report% 20for% 20Ukraine_UA.pdf. [in Ukrainian].
Florida, R. (2014). Who is your city? Creative economy and the choice of residence: translation from English. Moscow: Strelka Press. [In Russian].
Cultural Policy and Urban Regeneration. (1993). F. Bianchini and M. Parkinson (Ed.). Manchester: Manchester University Press. [in English].
Landry, С. (2006). The art of city making. London : Earthscan Publications Ltd. [in English].
Landry, С. (2000). The Creative City: A Toolkit for Urban Innovators. London: Earthscan Publications Ltd. [in English].
O’Connor, J., and Wynne, D. (1996). From the margins to the center: Cultural Production and consumption in the Post-Industrial City. Aldershot: Ashgate. [in English].
Raban, J. (1974). Soft city: The Art of Cosmopolitan Living. London : Harvill Press. [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.