Гостинність як продукт розвитку соціальної культури суспільства
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.062.10Анотація
Розглянуто гостинність як специфічну людську соціальну якість, здавна притаманну всім народам у різних формах вияву, що характеризується різною мірою розвиненості залежно від соціально-економічного устрою. Зазначено, що гостинність завжди була не лише засобом неформальних стосунків людей, а й гарантованою формою забезпечення людини притулком, теплом і турботою, виявом довіри, прихильності, співпереживання, милосердя, взаєморозуміння. Висновано, що гостинність як соціокультурний феномен є специфічною моделлю моральної поведінки членів певної етнічної спільноти, яка основується на системі усталених у ній звичаїв і ритуалів, норм моралі та права.
Ключові слова: культура, гостинність, культура гостинності, соціальна культура, соціокультурний феномен.Посилання
Demeschenko V. V. (2005). Interaction of cultures «East» and «West» as a factor of the formation of world culture (Abstract thesis ... candidate of historical sciences: 17.00.01). Kyiv. [In Ukrainian].
Zhaivoronok, V. V. (2006). Signs of the Ukrainian ethno-culture: a dictionary-reference. Kyiv: Dovira. [In Ukrainian].
Zakharova, T. V. (2011). Comparative linguistic-cultural research of the concept of «hospitality» (Thesis ... candidate of phil. sciences: 10.02.20). Chelyabinsk. [In Russian].
Zinchenko, A. L. (2002). History of diplomacy from antiquity to modern times: a manual. Vinnytsya: Nova knyga. [In Ukrainian].
Kosven, M. (1927). The origin of exchange and measure of value. The history of the development of social forms in separate essays. V. K. Nikolsky, V. D. Preobrazhensky (Ed.). Moscow; Leningrad: Molodaya Gvardia. [In Russian].
Kravets, O. M. (2011). Summary of lectures on discipline «Introduction to Hospitality» (for students of the first year of all forms of studying in the field of study 6.030601 «Management»). Kharkiv National Academy of Municipal Economy. Kharkiv: Kharkiv National Academy of Municipal Economy. [In Ukrainian].
Krul, G. Ya. (2011). Basics of hotel business: tutorial. Kyiv: Center for Educational Literature. [In Ukrainian].
Moss, M. (1996). Essay on the gift. The form and basis of exchange in archaic societies. M. Moss. Societies. Exchange. Personality (pp. 85–111). Moscow: «Oriental Literature». [In Russian].
Potemkin, V. P. (1941). Diplomacy of ancient Greece. The history of diplomacy (Vol. 1). Moscow: Association of state book and magazine publishers. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.