Концепція візуально-звукового оформлення спортивно-художніх дійств як комунікативна система
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.062.07Анотація
Охарактеризовано основні типи спортивно-художніх дійств та їх трансформацію щодо соціальної ідентифікації. Визначено основні структурні елементи виражальних засобів спортивно-художніх дійств як особливого культуротворчого механізму формування особистості та їх комунікативну функцію в культурі. Розглянуто динаміку візуального та звукового оформлення під час створення спортивно-художніх дійств у системі комунікаційного простору культури.
Ключові слова: спортивно-художні дійства, культурна комунікація, кольоровий символізм, художній фон, світло, музичне оформлення, пластична виразність.
Посилання
Vovkun, V. V. (2015). The art of directing massive spectacles. Kyiv. National Academy of Cultural and Arts Management. [In Ukrainian].
Horoncharovskyi, V. L. (2009). Arena and Blood: Roman gladiators between life and death. Retrieved from https://history.wikireading.ru/103164. [In Russian].
Dolia, S. Arirang Holiday. Retrieved from https://sergeydolya.livejournal.com/17923.html. [In Russian].
Kosenko, Y. (1988). Sports and artistic holidays. Kishinev: Kartya Moldoveniaske. [In Russian].
Kudashov, V. F., Rabyl, H. B., Kudashova P. T., Pyliuhyna, M. M. (2011). Artistic background in mass sports and art performances. St. Petersburg: National University of Humanities named after P. F. Lesgaft. [In Russian].
Losev, A. F. (1978). Aesthetics of the Renaissance. Moscow. Mysl. [In Russian].
Lukashchuk, V. I. (2013). Sociology of Sport. Kharkiv. Kharkiv National University named after V. N. Karazin. [In Ukrainian].
Yushko, V. (2016). Color in the visual communication system. Ukrainian scientific journal “Education of the Region: Political Science, Psychology, Communication”, 2, 101–104. [In Ukrainian].
XII Festival of Youth and Students (1985). Retrieved from https://www.youtube.com/watch?v=GV5blpm-QIo [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.