Теологія процвітання як провідна ідеологічна система харизматичних спільнот у сучасному християнстві
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.062.06Анотація
Досліджено соціокультурні та духовно-релігійні причини виникнення теології процвітання, виявлено особливості доктринального й культового життя неохристиянських громад, які використовують теологію процвітання як свій ідеологічний фундамент, показано зв’язок теології процвітання з ринковою економікою, вплив цього теологічного проекту на споживчі орієнтири сучасного суспільства. Зазначено, що теологія процвітання є суттєвим показником трансформації християнства, пристосування його до сучасного світу, тісно пов’язана з постмодерністськими принципами.
Ключові слова: теологія процвітання, неохристиянство, харизмати, неоп’ятидесятництво, екуменізм, суспільство споживання.
Посилання
Adelaja, S. (2005). Financial victory: How to survive in the economic and financial crisis. [In Russian].
Weber, M. (1994). Protestant ethics and the spirit of capitalism. Pogorily O. (Trans. from German). Kyiv: Osnovy. [In Ukrainian].
Dvorkin, A.L. (2007). Sect Studies. Totalitarian sects. Systematic research experience (3rd, ref. and suppl.). Nizhny Novgorod: “Christian Library”. [In Russian].
Dayton, G. (2006). We count our money: the Biblical leadership on how to earn, spend, save, invest, donate and withdraw debts (Translated from English). Lviv: Nova Nadia. [In Russian].
Maximov’s interview with Sunday (Part 1: Frank conversation). Retrieved from http://www.youtube.com/watch?v=lE8oCVAIN3с [In Russian].
About Joyce Mayer. Retrieved from http://www.joycemeyer.ru/about/about/ [In Russian].
Theology of Prosperity. Retrieved from http://www.eresi.net/ [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.