Сучасна проблематика подієвого менеджменту мистецьких проектів
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.061.038Анотація
Досліджено та проаналізовано ключові аспекти подієвого менеджменту й мистецького проекту в контексті їх взаємодії в умовах сучасного соціокультурного простору. Розглянуто сучасний подієвий менеджмент мистецьких проектів; роль подієвих менеджерів у створенні підтримуючих структур художніх процесів; проаналізовано вплив мистецьких проектів у соціальних, художніх та економічних аспектах. Виявлено, що особливостями подієвого менеджменту мистецьких проектів є поєднання та узгодження техніки й процесів бізнес-андміністрування зі світом мистецтва — практичні аспекти ведення бізнесу (раціональне управління ресурсами, підтримка витрат у межах бюджету, забезпечення ефективності) поєднуються з мистецькими засобами вираження, у яких закладено бачення та емоції художників, не пов’язаних з отриманням прибутку. У цьому разі подієвий менеджмент сприяє свободі та простору мистецтва, виконанню суспільної функції — надихати на ідеї і творчі задуми, естетично виховувати, вирішуючи нагальні проблеми суспільства, формувати людську індивідуальність і створювати культурний спадок.Посилання
Bowdin, G., Allen, J., O’Toole, W., Harris, R., McDonnell, I. (2010) Events Management. Oxford: Elsevier Butterworth-Heinemann [in English].
Getz, D. (2012). Event Studies: theory, research and policy for planned events. London: Routledge [in English].
Jareme, A. Аyvaru, A. (2007). The Role of Mediators in Enabling the Learning Process of New Entrants to Art Field. Knowledge Management Research and Practice, 5 (2), 117–125 [in English].
Jareme, A. Аyvaru, A. (2015). Art encountering society; identifying the skills 13th International Conference of Arts and Cultural management, June 28 — July 2, 2015. The Institute of Public Management and Territorial Governance of Aix-Marseille University and KEDGE Business School, Aix-en-Provence and Marseille, France [in English].
Ramsborg, G.C., B Miller, D Breiter, BJ Reed & A Rushing (eds) (2008). Professional meeting management: Comprehensive strategies for meetings, conventions and events, 5th ed. Kendall/Hunt Publishing, Dubuque, Iowa [in English].
Shone, A., Parry, B. (2010). Successful Event Management. Andover: Cengage Learning EMEA [in English].
Still running an art marathon for Вoston. Retrieved from https://www.bu.edu/cfa/boston-university-college-of-fine-arts [in English].
Tassiopoulus, D (ed.) (20050. Event Management: a professional and development approach. Lansdowne: Juta [in English].
Turner, J. R. (1998). Handbook of project-based management. New York : McGraw Hill [in English].
Vik Muniz. Retrieved from http://vikmuniz.net [in English].
Wenger, E. C. (1998). Communities of practice: learning, meaning and identity. Cambridge : Cambridge University Press [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.