Репертуар музично-драматичного театру М. Старицького (1885–1891 рр.)
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.061.031Анотація
Проаналізовано драматургічну діяльність М. Старицького протягом 1885–1891 рр. та відомості про вистави театру під його керівництвом у цей період. Визначено чинники, що впливали на формування репертуару означеного театру: внутрішні (склад трупи; особистий досвід М. Старицького) і зовнішні (необхідність конкурувати з великими театральними колективами; смаки глядацької аудиторії; цензурні й владні заборони та обмеження). Доведено, що репертуар театру поповнювався переважно творами, написаними М. Старицьким та учасниками його трупи. Показано, що більше половини репертуарних п’єс належали до музично-драматичних жанрів (а не до суто драматичних), що підтверджує музично-драматичне спрямування театру М. Старицького.Посилання
Antonovych, D. (2003). Three hundred years of Ukrainian theater. 1619-1919. Kyiv: VIP. [In Ukrainian].
Valuca, S. (2015). Mikhail Staritsky and Marco Kropivnitsky: Interacting with the development of theatrical art in Ukraine in the second half of the XIX century. Scientific herald of the I. K. Karpenko-Karyi Kyiv National University of Theater, Cinema and Television: collection of scientific works, 17, 58-59. Kyiv. [In Ukrainian].
Garnet, O. B. (2009). The musical and professional level of performers is a major factor in the development of the genre of Ukrainian musical drama. Actual problems of history, theory and practice of artistic culture: a collection of scientific works, 22, 342-347. National Academy of Leaders of Culture and Arts, Kyiv. [In Ukrainian].
Marianenko, I. O. (1951). The past of Ukrainian theater: meetings, creative work. Kyiv: Mystetstvo. [In Ukrainian].
Polishchuk, V. (2008, March 6). The Knights of Melpomene: Mykhailo Starytsky and Marko Kropyvnytskyi: to the history of relationships. Literary Ukraine. [In Ukrainian].
Stanishevskyi, Yu. (2006). Ukrainian Theater of the late 19th — early 20th Centuries: problems of synthetic nature and the formation of the national director’s art. Essays on the history of theatrical art Ukraine of the twentieth century (pp. 11-80). Kyiv: Intertechnology. [In Ukrainian].
Staritskaya-Chernyakhivska, L. M. (2000). Twenty five years of Ukrainian theater (Memoirs and Thoughts). Selected Works. Dramatic works. Prose. Poetry. Memoirs (pp. 630-740). Kyiv: Naukova dumka. [In Ukrainian].
Starytsky, M. (1965). Works (Vol. 8). Kyiv: Dnipro. [In Ukrainian].
Stetsenko, L. F. (1969). Dramaturgy of M. P. Starytsky. V. S. Buryak, O. E. Zasenko [and others] (Editorial Board), History of Ukrainian Literature (Vol. 4, p. book 2, p. 327-359). Kyiv: Naukova dumka. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.