Особливості акторського стилю О. Райданова й Г. Козаченка у фільмах «Сватання на Гончарівці» та «Лимерівна»
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.061.027Анотація
Розглянуто та проаналізовано творчі здобутки акторів О. Райданова та Г. Козаченка на прикладі їхніх героїв-антиподів Скорика та Кнура у фільмах «Сватання на Гончарівці» та «Лимерівна». Виявлено певні характерні ознаки, які можна вважати індивідуальною акторською методикою, що сформувала стиль О. Райданова й Г. Козаченка. Порівняно акторську манеру вищеназваних митців гри з визнаними в культурному просторі України театральними системами. Проаналізовано роботу акторів із символікою, на кшталт сокири, люльки та певних обрядів.Посилання
Voitovych, V. (2014). Ukrainian mythology. Encyclopedia of Folk Beliefs. Kyiv: “FOP Stebelyak”. [In Ukrainian].
Herey V. (2017). Cossack and the cradle: the secret of the Cossack smoke. Retrieved from http://na-skryzhalyah.blogspot.com /2017/04/blog-post. [In Ukrainian].
Horbenko, A. (1979). Taras Shevchenko Kharkiv Academic Ukrainian Drama Theatre. Kyiv: Mystetstvo. [In Ukrainian].
Korol, D. (2002). The wolf cult in the Slavic tradition and its genesis. Proceedings, Vol. 20-21. Theory and History of Culture, p. 66 - 71. Kyiv: National University of Kyiv-Mohyla Academy. [In Ukrainian].
Kravchuk, P. (2008). Les Kurbas –Theater Teacher. Scientific Bulletin of the Kyiv National I. K. Karpenko-Kary Theatre, Cinema and Television University: collection of research papers. Kyiv. Issue 2/3. p. 275-280. [In Ukrainian].
Kurbas, L. (1969). Memoirs of the contemporaries. Kyiv. [In Ukrainian].
Kurbas, L. (2001). Philosophy of the theater. Kyiv. [In Ukrainian].
Redko, YU. (1966). Modern Ukrainian surnames. Kyiv: Naukova dumka. [In Ukrainian].
Ponomarev, A. Artyukh, L. and others (1993). Ukrainian past. Illustrated ethnographic guide. Kyiv: Lybid. [In Ukrainian].
Yavornytskyy, D. (2004). History of Zaporizhzhia Cossacks. Ukrainian traditions. Kharkiv: Folio. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.