Піанізм як метасистема: герменевтична розробка змісту поняття
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.061.020Анотація
У сучасному музикознавстві актуальним є формування системного підходу до трактування піанізму. Наведене поняття використовується в багатьох працях, присвячених історії та теорії фортепіано, але загальноприйнятої його дефініції, на жаль, у науці минулого й сьогодення немає. На основі аналізу відомих визначень піанізму виявлено та систематизовано наукові трактування поняття: від розуміння як виконавського прийому до тлумачення як мистецтва фортепіанної гри. Мета дослідження — розробити поняття піанізму як метасистеми, рівні якої узагальнюють функції піанізму. На основі застосування методу герменевтичного аналізу відомих визначень поняття запропонована його дефініція, яка відображає системну сутність.Посилання
Androsova, D. V. (2014). Symbolism and polyclaviernost in pianistic performance of the twentieth century: monograph. Odessa: Astroprint. [In Russian].
Art. Wikipedia: the free encyclopedia. Retrieved from https://en.wikipedia.org/wiki/Artworks [In Russian].
The history of piano. School-Art Studio “Sforzando”. Retrieved from http://sf-studio.ru/helpful/articles/istoriya_fortpiano [In Russian].
Keldysh, Yu. V. (1974). The musical encyclopedia (Vol. 2). Moscow: Sovetskaja jenciklopedija, Sovetskij kompozitor. [In Russian].
Brockhaus, F. A., and Efron, I. A. (1986). Culture. Encyclopedic Dictionary. A. A. Arsen’ev (Ed.). St. Petersburg: Tipolitography I. A. Efrona (Vol. 17, p. 6): Kultagoj — Led. [In Russian].
Ocheretovskaya, N. L., Tsytsalyuk, N. M. and Cheremsky, K. P. (2008). Ukrainian dictionary of musical terms. Kharkiv: Atos. [In Ukrainian].
Ushakov, D. N. (1935-1940). Explanatory dictionary of the Russian language (T. 1-4). Moscow: Soviet Encyclopedia, OGIZ: State Publishing House of Foreign and National Dictionaries. [In Russian].
Chaikin, S. G. (2008). Specificity of the expressive means of pianoforte in ensemble music (Author’s abstract of ... Candidate of Art Science: 17.00.02.). Novosibirsk State Conservatory (Academy) named after M. Glinka. Novosibirsk. [In Russian].
Pianism. Collins: Free Online Dictionary. Retrieved from https://www.collinsdictionary.com/dictionary/english/pianism (date of request: 21.02.2018). [In English].
Pianism. Merriam-Webstern. Retrieved from https://www.merriam-webster.com/dictionary/pianism (date of request: 21.02.2018). [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.