Концепція єврейського національного будівництва В. Жаботинського в контексті українського відродження наприкінці ХІХ — поч. ХХ ст.
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.060.23Анотація
Досліджено праці В. Жаботинського, де викладається концепція єврейського національного будівництва. На прикладі поглядів лідера сіонізму в Україні виявлено кореляцію ідей, сформульованих єврейською та українською національними течіями доби модерну. Аналіз текстів В. Жаботинського свідчить про типологічну подібність проблемних питань, які порушують і намагаються вирішити ці рухи: буттєве значення національної ідентичності та факторів її формування; проблема національних маргіналів; важливість міжнаціонального порозуміння. Співзвучність висловлювань представника сіонізму й українських націєцентричних діячів дозволяє висновувати про формування цих ідеологій у діалозі та під впливом один одного.Посилання
Gellner, E. (1992). Coming of nationalism. The path, 1, 9-61. [In Russian].
Dzyuba, I. (1991). A friend of Ukrainian culture: A few words about V. Jabotinsky. Dnipro, 11/12. [In Ukrainian].
Dzyuba, I. (1995). «With an eagle sadness at the head ...». Modernity. [In Ukrainian].
Jabotinsky, V. (1910). Non multum, sed multa (p. 44). St. Petersburg. [In Ukrainian].
Zhabotinsky, V. (1990). The lesson of the anniversary of Shevchenko. Favorites (pp. 78-79). Jerusalem. [In Russian].
Ivanova, E. (2004). Chukovsky and Zhabotinsky. The history of relations in texts and comments. Moscow: «Mosty kul’tury / Gesharim». [In Russian].
Popovich, M. (1991). National culture and culture of the nation. Kyiv: Society «Znannia» of Ukraine. [In Ukrainian].
Smith, E. D. (1994). National Identity. Kyiv: «Osnovy». [In Ukrainian].
Feller, M. (1994). The search, reflection and memories of a Jew who remembers his grandfathers about Jewish-Ukrainian relations, especially about the language and attitude towards them. Drohobych: Publishing firm «VIdrodzhennia». [In Ukrainian].
Feller, M. (2001). About our great spirits: Essays from Ukrainian Daiichi. Lviv: Spolom. [In Ukrainian].
Hübner, K. (1996). The truth of the myth. Moscow: Republica. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.