Тексти культури в діалоговій концепції М. Бахтіна та В. Біблера
DOI:
https://doi.org/10.31516/2410-5325.060.15Анотація
Здійснено теоретичний аналіз феномену діалогу культур та діалогічності на базі концептуальних позицій М. М. Бахтіна і В. С. Біблера. Розглянуто концепцію, згідно з якою трактування діалогу культур пояснюється як феномен, який являє собою процес взаємодії, впливу різних історичних або сучасних культур і певних форм їх співіснування. Підтверджена роль діалогу культур як першоформи культури, яка є основною для подальшого вивчення її розвитку.Посилання
Averintsev S. S., Davydov Yu. N., Turbin V. N. & others. (1992). M. M. Bakhtin as a philosopher: Collection of articles (pp. 92-115). Russian Academy of Sciences, Institute of Philosophy., Moscow: Nauka. [In Russian].
Bakhtin M. M. (1975) Issues of literature and aesthetics. Moscow: Art Literature. [In Russian].
Bakhtin M. M. (1990) The creative work of Francois Rabelais and the folk culture of the Middle Ages and the Renaissance. Moscow: Art Literature. [In Russian].
Bakhtin M. M. (1979) Aesthetics of verbal creative work. Moscow: Art Literature. [In Russian]
Bibler V. S. (1989) Culture. Dialogue of cultures (experience of determination). Issues of philosophy. 6, 31-42. [In Russian].
Bibler V. S. (1991) Mikhail Mikhailovich Bakhtin, or Poetics and Culture. Moscow: Progress. [In Russian].
Bibler V. S. (1990) From the science of learning to the logic of culture: Two philosophical introductions to the twenty-first century. Moscow: Politizdat. [In Russian].
Konnikova L.Yu. (2009) The dialogic nature of culture is a necessary condition for its understanding. Bulletin of Tomsk State University. 323, 126-129. [In Russian].
Chistilina I. A. (2006) The Hermeneutic Concept of M. M. Bakhtin: from the idea of dialogue to the problem of comprehension: (Diss. Candidate of Philosophical Sciences.). Krasnodar [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.