Профеcіоналізація хорового виконавства на західноукраїнських землях (основи та сучасність)
Анотація
Розглянуто проблеми становлення й розвитку професійного хорового виконання в Західній Україні. Виявлено роль церковної музики в розвитку хорового професіоналізму. Відзначено посилення інтересу до музичного мистецтва Західної України у вітчизняному музикознавстві з другої половини ХХ ст. Визначено вплив музичних суспільств на розвиток хорового виконання. Акцентовано, що саме в камерному хоровому виконанні досягається найвищий рівень професійної майстерності. Розглянуто хорові колективи й музичних діячів, котрі відіграли важливу роль у професіоналізації хорового виконавства Західної України. Висновано, що професійне хорове виконавство на західноукраїнських землях подолало складний шлях, зберігало, охороняло та примножувало свої національні музичні традиції.Посилання
Bench-Shokalo, O. G. (2002). Ukrainian choral singing: Actualization of the customary tradition: a textbook (pp. 15–82). Kyiv: Editorial office of the magazine «Ukrainian World». [In Ukrainian].
Bondar, E. Genesis of professional choral performance: from the origins to the 17th century. Composing creativity and musical performance. Scientific bulletin of the P. Tchaikovsky National Taras Shevchenko University, 107, 104–115. Retrieved from http://knmau.com.ua/naukoviy_visnik/107/pdf/13.pdf [In Ukrainian].
Kiyanovskaya, L. O. (2007). Galician music culture of the 19th-20th centuries: a textbook (pp. 21–205). Chernivtsi [In Ukrainian].
Kiyanovskaya, L. (2012). Music as a Strategic Problem of Ukrainian Independence. Journal of the Supreme Council «Viche», 15. Kyiv. Retrieved from http://veche.kiev.ua/journal/3223/ [In Ukrainian].
Lysko, Z. (1994). Pioneers of music art in Galicia. Lviv – New York: M. P. Kots publishing house. [In Ukrainian].
Mykhailychenko, O. V. (2007). Music and aesthetic education of children and youth in Ukraine (retrospective and theoretical aspect): monograph (2nd ed.). Sumy: OJSC «Sumy Regional Printing House», publishing house «Kozatsky Val». [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.