Збереження та розвиток національних традицій у хореографічних колективах української діаспори
Анотація
Досліджено та обґрунтовано, що український народний танець нині популярний не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу. За кордоном існує немало українських танцювальних ансамблів, які зберігають та популяризують танцювальне мистецтво України. Відзначено праці, де досліджено побут перших українських переселенців у Канаді кінця XIX ст. У репертуарі багатьох колективів широко представлена хореографія різних регіонів України, від Слобожанщини до Закарпаття. Український народний танець у колективах української діаспори зберіг самобутність, відроджуючи характерні особливості української народної культури. Українське мистецтво є не лише консервативним і традиційним, воно живе й нове, нині є складовою загальної світової культури.Посилання
Avramenko, V. (1947). Ukrainian folk tanks, music and dance. Hollywood [In Ukrainian].
Golubnichy, V. (1965). The Essence of Ukrainian Culture and Ukrainian Culture in the Diaspora: Reports and preparatory sessions for cultural affairs in Toronto. Association of Ukrainian Teachers of Canada. Toronto [In Ukrainian].
Guts, M. (1992). Performances by artistic groups of the Ukrainian diaspora. Folk art and ethnography, 1, 77-80. [In Ukrainian].
Diakova, O. (2008). Activities of the Ukrainian diaspora in Australia and its external international relations. Ukrainoznavstvo, 1, 287-292. [In Ukrainian].
Yevtuk, V. B, Kaminsky, Ye. E., Kovalchuk, O. O. and Troshchinsky, V. P. (1992). Keeping Ukrainian identity. Institute of Sociology of the National Academy of Sciences of Ukraine. Kyiv: Intel [In Ukrainian].
Knish, I. (1996). The living soul of the people: To the anniversary of the Ukrainian tank. Winnipeg: Novyi shliakh. [In Ukrainian].
Kots, M. (1993). Ukrainian choreographer Vasyl Avramenko. Folk art and ethnography, 2, 46–48. [In Ukrainian].
Nagachevskiy, A. (1997) Canadian Ukrainians dancing culture of the states Alberta and Saskchevan. (dissertation on the receipt of scientific degree of candidate of sciences) Canada (state Edmond) [In Ukrainian].
Orel, O. (1999). The brightness of artistic talents of Ukraine. Folk art and ethnography, 5–6, 35–38. [In Ukrainian].
Soloshenko-Tiravskaya, N. S. (1999). Triumph of the Ukrainian Terpsichore: The Memories of the Town Hall. Lutsk: Mediia [In Ukrainian].
Ukrainians in Australia: Encyclopedic Directory. (2001). Society for the Conservation of the Ukrainian Heritage in Australia. Sydney: Vilna dumka. [In Ukrainian].
Fedoruk, O. (1995). Knight of dance: To the 100th anniversary of the birth of the outstanding choreographer V. Avramenko. Ukrainian culture, 5–6, 15–16. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.