Танець-модерн у контексті мистецтвознавчого аналізу хореографічної культури України
Анотація
У процесі еволюції культурно-історичної свідомості змінювалися й стилі хореографії. Танець відображав не тільки емоційний та творчий стан особистості. Під час культурного становлення танець набув своєї академічної форми в період романтизму, коли класична основа стала базою для створення візуально-естетичного дійства, яке приваблювало публіку та людей з творчим смаком. Однак цей період завершився, і сценічна аристократія відійшла в минуле, актуальності набула творчість модерністів, котрі демонстрували не тільки фантастичний світ з досконалими формами, вони прагнули відтворити побут, соціальні негаразди та проблеми, які цікавили культурно-освіченого глядача. Модерн став засобом самовираження сучасної молоді, котрій знайомі щоденні переживання та турботи, а також повсякденні потреби й можливості їх вирішення. Цей напрям став зрозумілим та потрібним радянському глядачеві, котрий утомився від нав’язаних культурних стереотипів, прагнув показати власний світ думок через танець.Посилання
Grabovich, G. V. (1997). To the history of Ukrainian literature: Research, essay, polemics (pp. 432–500). Kyiv: Prosvita. [In Ukrainian].
Korinnyi, M. M. et al. (2003). Brief encyclopedia of culture. Kyiv: Prosvita. [In Ukrainian].
Korinnyi, M. M. et al. (2000). A short terminology dictionary from Ukrainian and foreign culture. Kyiv: Prosvita. [In Ukrainian].
Tyurmenko, I. I. (2016). Culturology: Theory and History of Culture: A Manual (Form 3). Kyiv: Center for Educational Literature. [In Ukrainian].
Sheyko, V. M. (2012). Cultural Studies: Textbook. Kyiv: Center for Educational Literature. [In Ukrainian].
Nikitin, V. Yu. (1999). Modern jazz dance: history, technique, practice. Leningrad: «GITIS». [In Russian].
Plakhotnyuk, O. A. (2016). Contemporary jazz dance as a phenomenon of artistic culture (Thesis for obtaining the degree of the candidate of art studies in the specialty 26.00.01 — theory and history of culture). Ivano-Frankivsk: State Pedagogical University «Vasyl Stefanyk Precarpathian National University». [In Ukrainian].
Pogrebnyak, M. M. (2009). Dance «Modern» in artistic culture of XX century. (Thesis for the degree of the candidate of art studies in specialty 26.00.01 — theory and history of culture, art studies). Kyiv: Kyiv National University of Culture and Arts. [In Ukrainian].
Chepalov, O. I. (2007). Choreographic Theater of Western Europe of the twentieth century: monograph. Kharkiv: KhDAK. [In Ukrainian].
Sharikov, D. I. (2010). Theory, history and practice of modern choreography: Genesis and classification of modern choreography — directions, styles, types: monograph. Kyiv. International University, Institute of Television, Cinema and Theater, Department of Theater Arts. Kyiv: KMU. [In Ukrainian].
Playbill of the theater. National Opera of Ukraine. Retrieved from https://www.opera.com.ua/afisha [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.