Розвиток китайського естрадно-вокального мистецтва в 1970–1990-х рр.: культурно-історичні та жанрово-стильові особливості
Анотація
Розглянуто культурно-історичні та жанрово-стильові особливості китайської естрадної музики в 70–90-х рр. ХХ ст. З’ясовано, що істотно вплинули на розвиток естрадного мистецтва Китаю суспільно-політичні та культурні зміни, які відбувалися в країні впродовж 1970–1990-х рр. Висвітлено характерні особливості жанру «популярна пісня юеською мовою», у якому спостерігається взаємодія елементів традиційної фольклорної, класичної та естрадної музики (як китайської, так і зарубіжної), а також «північно-західного стилю» (поєднання естрадної та народної музики північно-західних провінцій Китаю). Визначено, що провідну роль у пропаганді естрадного мистецтва відігравала активна діяльність «музичних чайних барів».Посилання
Wang Payi. (2012). Chinese traditional opera uezju: the history of formation and development trends. Universal and national in culture: a collection of scientific articles (pp. 276-279). Belarusian State University. Minsk: BSU Publishing Center. [In Russian].
Li Gan. (2015). The history of Chinese pop music. Shanghai: Shanghai Music Art [in Chinese].
Liang Mao Chun. (2004). Chinese contemporary music. Shanghai: Shanghai Conservatory [in Chinese].
Sohor, A. (1964). About music serious and easy. Leningrad: Myzuka. [In Russian].
Huang Xianyu. (2015). The formation of a system of musical variety and jazz education in modern China (Author’s abstract for the academic degree of Candidate of Pedagogics special 13.00.02 «Theory and Methods of Teaching and Education»). St. Petersburg State Institute of Culture. St. Petersburg. [In Russian].
Chao Pee Wen. (1986). Two trends in modern Chinese music. Folk music, 8, 7-8 [in Chinese].
Yan Han Lun. (2009). Familiarity with the popular pop song in the Yue language. Hong Kong: Hong Kong Department of Education [in Chinese].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.