Трансформації народнопісенного виконавства у творчості Каті Чілі (Катерини Кондратенко)
Анотація
Досліджено творчість Каті Чілі, котра в альбомах «Русалки in da House», «Сон», «Я — молодая» демонструє збереження автентичної основи народнопісенної виконавської парадигми та синтезування цієї основи з її народно-академічною, естрадною трансформаціями, а також новітніми стилістичними спрямуваннями сучасного музичного мистецтва. Відзначено нагальність виявлення феноменологічної та онтологічної специфіки сучасних трансформацій народнопісенного виконавства. Висвітлено притаманну співачці палітру виконавських засобів і спрямованість на репрезентацію народної пісенності як нерозривної цілісності часів та просторів культури, а також світів природи, людини й цивілізації, пасіонарну творчу позицію, що є запорукою спадкоємного духовного зв’язку поколінь і збереження національної ідентичності сучасного українського суспільства.Посилання
Gritsa, S. (1991). Popular professionalism. Art and Ethno: Cultural Aspect, Collection of Scientific Works (pp. 5–35). Academy of Sciences of the USSR, Institute of Art Studies, Folklore and Ethnography named after M. T. Rylsky. Kyiv: Naukova dumka. [In Ukrainian].
Gritsa, S. (2002). Transmission of folk tradition: ethnomusicological intelligence. Kyiv-Ternopil: Aston. [In Ukrainian].
Gusev, V. (1967). Aesthetics of folklore. Leningrad: Nauka. [In Russian].
Dey, O. I. (1978). Poetics of the Ukrainian folk song. Kyiv: Naukova dumka. [In Ukrainian].
Kolodub, I. S. (1984). About the folk traditions of the Ukrainian vocal school. Kyiv: Muzychna Ukraina. [In Russian].
Matsievsky, I. (2009). Traditional musical professionalism at the crossroads of centripetal tendencies. O. I. Murzina (compiler). Problems of ethnomusicology: collection of scientific articles. 4, 6–11. Kyiv: The publication of the P. I. Tchaikovsky National Academy of Sciences. [In Ukrainian].
Osadcha, V. (2004). Authentic discourse as an implementation of ethnicity information. Traditional folk culture: preservation of identity in the conditions of globalization, Theses of the international scientific and practical conference. (pp. 103–104). Kharkiv: Region-Inform. [In Ukrainian].
Osadcha, V. M. (2005). The Future of Traditional Folk Culture: Historical and Cultural Approach. P. G. Cheremsky, O. G. Romanovsky (Formation.). Tradition and national-cultural progress, Collection of scientific works. (pp. 87–96). Kharkiv: NTU «KhPI». [In Ukrainian].
Ryapolova, M. Magic is when you are here and now at 100%. Retrieved from http://gloss.ua/story/concerts/article/11777. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.