Традиція та культура в дискурсі інтегрального традиціоналізму: співвідношення понять
Анотація
Проаналізовано поняття «традиція», центральне для інтегрального традиціоналізму як філософської школи XІX–XX ст. Також реконструйовано теорію культури, яка імпліцитно наявна в працях класиків традиціоналізму (переважно Р. Генона та М. Еліаде). Традиція, з точки зору останніх, має сакральне походження та зберігає внутрішню єдність у численних «традиційних формах». Культура, у своїх витоках, — результат «застосування» традиційної доктрини (міфології, віровчення) до різних сфер людського життя. Досліджено роль антропологічного фактора в розумінні культури. Розкрито походження та логіку розвитку культури Модерну й Постмодерну з позиції традиціоналістів.Посилання
Vyshinsky, S. Tradition and Contemporaneity in the Conceptual Discourse of Integral Traditionalism. Retrieved from http://politosophia.org/page/tradytsia-i-suchasnist-u-poniattievomu-dyskursi-integralnoho-tradytsionalizmu.html. [In Ukrainian].
Guenon, R. (2008). The crisis of the modern world. N. Melentiev (Translated from French). Moscow: Eksmo. [In Russian].
Guenon, R. (2013). A general introduction to the study of Hindu teachings. M. V. Makovchik (Translated from English). Moscow: Belovode. [In Russian].
Guenon, R. Traditional forms and cosmic cycles. Retrieved from http://www.klex.ru/c00. [In Russian].
Gurevich, A. Ya. (1984). Categories of medieval culture. Moscow: Iskusstvo. [In Russian].
Shchedrin, A. T. (2012). Rene Guenon’s Traditionalism as a World-Wide Paradigm: Socio-Cultural Contexts. Culture of Ukraine, Collection of scientific works. Kharkiv, Kharkiv State Academy of Culture, 36, 112-124. [In Ukrainian].
Eliade, M. (1994). Sacred and mundane. N. K. Garbovsky (Translated from French). Moscow: MSU Publishing House. [In Russian].
Eliade, M. Cosmos and History. Retrieved from http://www.klex.ru/akh. [In Russian].
Eliade, M. Yoga: Immortality and Freedom. Retrieved from http://www.klex.ru/1xr. [In Russian].
Yurchenko, E. A. Traditionalism and Traditional Society. Retrieved from http://fund-issled-intern.esrae.ru/4-77. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.