Гармоніки в американській музичній культурі першої половини ХХ ст.
Анотація
Наведено огляд публікацій, у яких досліджено особливості функціонування гармонік у різних сферах американської культури. Розглянуто історико-культурні передумови та соціокультурні чинники розвитку виконавства на гармоніках у музичній культурі США. Виявлено оригінальність американської термінології народного та професійного академічного інструменталізму. Проаналізовано історичну динаміку виконавства на губних та ручних гармоніках в американській музичній культурі першої половини ХХ ст. Висвітлено внесок відомих музикантів у розвиток мистецтва гри на харпах та акордеонах.Посилання
Accordions USA Petosa. Retrieved from http://accordion-museum.com/en/accordions/us/petosa. [In Russian].
Zaydeko: accordion, washing board and blues. Retrieved from http://blueshistory.livejournal.com/38327.html [In Russian].
Imkhanitsky, M. I. (2006). History of accordion and accordion art: Textbook. Moscow: RAM named after the Gnesins.[In Russian].
Kajun is an accordion. Retrieved from https://en.wikipedia.org/wiki/Cajun_accordion [In Russian].
Klimenko, M. S. (2017). American accordion art of the twentieth century. (Master’s Degree, Specialty 025 — Music Art). Kharkiv: KhDAK. [In Ukrainian].
Kolesnichenko, K. Harmonica. Harp. Saxophone Mississippi. Retrieved from Tarzanka.net/archives/673. [In Russian].
Korotkov, S. A. (1996). The history of modern music. Kiev: Producing center LAV-studio, LLP TsUI “KIY”. [In Russian].
Mirek, A. M. (1967). From the history of accordion and button accordion. Moscow: Music. [In Russian].
Dance music by the Cajun and Zaydeko from Louisiana. Retrieved from http://dom.com.ru/events/454/ [In Russian].
Hoffman, L. Blues harmonica. Retrieved from www.oldblues.ru/bluesharp.htm. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.