Застосування герменевтичного підходу в інтерпретативній антропології К. Гірца
Анотація
Аналізуються особливості застосування герменевтичного методу в пояснювальній схемі інтерпретативної антропології. Розглядаються наслідки модифікації поняття герменевтичного кола.Посилання
Dzhulay, Yu. V. (2001). Clifford Geertz: hermeneutical approach to theory in cultural anthropology. Mahisterium. National University of “Kyiv-Mohyla Academy”. Vol. 19: Kulturolohiya, 123–128. Kyiv. [In Ukrainian].
Dilthey, W. (1996). Descriptive psychology: translation from German (2nd ed.). St. Petersburg: Aleteyya. [In Russian]
Yelfimov, A. L. (2004). Clifford Geertz: Cultural interpretation K. Girts (Ed.). Cultural interpretation. Moscow: ROSSPEN. [In Russian]
Kant, I. (1994). Compositions (Vol. 4.). Moscow: ChORO. [In Russian]
Kilkeev, V. N. (2009). Clifford Geertz about the controversies of comprehension of culture and man. Scientific bulletins of the Belarusian State University. Sociology. Law, No. 7, No 2 (57), 166–172. Belgorod. [In Russian]
Schleiermacher, F. D. Hermeneutics. Digital library on philosophy. Retrieved from http://filosof.historic.ru/books/item/f00/s00/z0000840/. [In Russian]
Boŝcović, A. (2002). Clifford Geertz: Writing and Interpretation. Sociologija, 44, 44–56. [In English].
Dennet, D. C. (1998). The Intensional Stance. Cambridge; Massachusets; London: The MIT Press, XI. [In English].
Geertz, C. (2000). Available Light: Anthropological Reflections on Philosophical Topics. Princeton: Princeton University Press. [In English].
Geertz, C. (1983). Local Knowledge: Further Essays in Interpretive Anthropology. New York: Basic Books. [In English].
Geertz, C. (1973). The Interpretation of Cultures. Selected Essays. New York: Basic Books. [In English].
Lewis, H. S. (1998). The Misinterpretation of Anthropology and Its Consequences. American Anthropologist, vol. 100, № 3, 716–731. [In English].
Zorin, A. (2001). Ideology, Semiotics and Clifford Geertz: Some Russian Reflections. History and Theory, vol. 40, Feb., 57–73. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.