Символи колективного несвідомого в культурі усної традиції
Анотація
Проаналізовано публікації, у яких досліджено символіку традиційної культури. Виявлено проблеми щодо осмислення ритуалу як символічної форми поведінки. Запропоновано новий підхід у дослідженні символів традиційної культури. З’ясовано, що поняття «колективні уявлення» Л. Леві-Брюля та «колективне несвідоме» К. Г. Юнга є важливими інструментами в з’ясуванні сутності символіки традиційної культури. Застосовано положення концепції К. Г. Юнга про колективне несвідоме для пояснення сутності символіки традиційної культури. Виявлено систему символічних форм зовнішньої та внутрішньої поведінки, значення символу кола в традиційній культурі. З’ясовано, що символи традиційної культури є проекцією на зовнішній світ архетипального образу колективного несвідомого.Посилання
Veletskaya, N. N. (1978). Pagan symbolism of the Slavic archaic rituals. Moscow: Nauka. [In Russian].
Yeremina, V. I. (1991). Ritual and folklore. Leningrad: Nauka. 207 p. [In Russian].
History of Ukrainian Culture (2001) (Vols 1-5; Vol. 1). Kyiv. 1134 p. [In Ukrainian].
Losev, A. F. (1976). The Problem of Symbolism and Realistic Art. Moscow, Iskusstvo. [In Russian].
Lévy-Bruhl, L. (1994). Supernatural in primitive thinking. Moscow, Pedagogika-Press. [In Russian].
Lotman, Yu. M. (1987). Symbol in the system of culture. Treaties on sign systems XXI. (рр. 10–21). Tartu. [In Russian].
Orlov, G. (2005). The Tree of Music (2nd ed.). Sankt-Peterburg: «Kompozitor Sankt-Peterburg». [In Russian].
Potebnya, A. A. (2000). Symbol and myth in popular culture. Moscow: Labirint. [In Russian].
Sumtsov, N. F. (1996). Symbols of Slavic rites. Moscow: «Vostochnaya literatura». RAN. [In Russian].
Toporov, V. N. (1978). About the ritual. Introduction to the problematics. Archaic ritual in folklore and early literary monuments (pр. 7–60). Moscow: Nauka. [In Russian].
Turner, V. (1983). Symbol and ritual. Moscow: Nauka. [In Russian].
Henderson, J. (1996). Ancient myths and modern man. Man and His Symbols (рp. 120–191). Sankt-Peterburg: B.S.K. [In Russian].
Shaian, V. (1987). Faith is our ancestors. Hamilton. [In Ukrainian].
Jung, K. G. (1997). Consciousness and the unconscious. Sankt-Peterburg: Universitetskaja kniga. [In Russian].
Jung, K. G. (1996). Approach to the unconscious. Man and his symbols. (pр. 16–294.). Sankt-Peterburg: B.S.K. [In Russian].
Jung, K. G. (1994). On the Psychology of Eastern Religions. Moscow: «Medium». [In Russian].
Turner, V. W. (1975). Revelation and Divination in Ndembu Ritual. Ithaca, London. [In English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.