Етнокультурні напрями трансформації екологічного туризму в умовах глобалізації
Анотація
Відзначено вчених, котрі в останні часи розкривають проблеми культурної трансформації, трансформацій туризму, взаємодії культур та нових напрямів розвитку екологічного туризму. З’ясовано, що глобалізаційні процеси призводять до зникнення національних культур і природних територій та можуть сприяти їх збереженню. Запропоновано впровадження еколого-етнографічного туризму з двома складовими для розвитку екологізації туризму, екологічної культури й національної ідентичності. Описано природну та етнокультурну складові еколого-етнографічного туризму. Проаналізовано можливості взаємопроникнення різних культур туристів і місцевого населення.Посилання
Artanovskiy, S. N. (1967). Historical Unity of Mankind and Mutual Influence of Cultures: Philosophical and Methodological Analysis of Contemporary Overseas Concepts. Leningrad. [in Russian].
Sheyko, V. M. (2012) Globalization Challenges and Ukraine: Cultural and Economic Dimensions. Self-organization and dynamics of culture and their specific features in Ukraine. Collection of scientific works. National Academy of Arts of Ukraine, 2. Objectivization of cultural development in the era of civilization globalization. рр. 18-28 Kyiv: Institute of Culturology. [in Ukrainian].
Kolbovskiy, E. Ye. (2011). Ecological tourism and ecology of tourism. Моscow: Publishing Center «Akademiya». [in Russian].
Bozhko, L. D. (2013). Cultural consequences of globalization: “new nomads” and “new identities”. Scientific bulletins. History. Political science. Economy. Computer science. 22, 28. рр. 73-78. [in Russian].
Trompenaars, Fons, Hampden-Turner, Charles. (2004). National-cultural differences in the context of global business. Minsk: «Popurri». [in Russian].
Pysarevsky, I. M. (Ed.) (2010). Tourism as a national priority. Kharkov: O. M. Beketov National University of Urban Economy in Kharkiv. [in Ukrainian].
Harris, Godfrey, Katz, Kenneth M. (2000). Stimulating international tourism in the 21st century. Moscow: Finances and statistics. [in Russian].
Fryshko, O. A. (2011). Additional professional training of students in multicultural tourism (Candidate’s thesis). Russian International Academy of Tourism. Moscow. [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.