Міжкультурна взаємодія та її види
Анотація
Класифіковано та типологізовано міжкультурні процеси комунікації та взаємодії. Розглянуто сценарії взаємодії між культурами, умови й результати їх здійснення. З’ясовано моделі оптимізації міжкультурної взаємодії, що відповідають різним способам подолання культурного шоку. З метою урахування переваг та недоліків розглянутих типологій міжкультурних взаємодій застосовано синергетичний підхід. Визначено термін діалог культур та описано умови його виникнення.Посилання
Branskyi, V. P. (1997). The theoretical basis of social synergy. Petersburg sociology. [in Russian].
Ikonnikova, N. K. (1995). Mechanisms of intercultural perception. Sociological researches, 11. [in Russian]
Yonyn, L. H. (2004). Sociology of Culture (4th ed., revised and additional). Moscow: Pub. House of the State University of Higher School of Economics. [in Russian]
Kolesin, I. D. (1999). Approaches to the study of social and cultural processes. Sociological Research, 1. [in Ukrainian].
Miazova, I. Yu. (2008). Intercultural Communication: meaning, nature and features of apperence (social-philosophical analysis). (Extended abstract of the candidate’s thesis: specialty 09.00.03 «Social philosophy and philosophy of history»). Kyiv: KNU. Shevchenko. [in Ukrainian].
Shemiakyna, E. M. (2004). Culture in the context of Global changes. Current Problems in Philosophy, Political Science and Religious Studies (The 170th anniversary of the Faculty of Philosophy of the Kyiv National Taras Shevchenko University), Research papers of the International Conference «MAN-WORLD-culture», 20–21 April 2004, Kyiv: Center of educational literature. [in Ukrainian].
Наndy, Сh. (1994). Тhе age of paradox. Воston. [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.