Методологічні засади дослідження проблем екологічної інкультурації в контексті соціокультурної діяльності
Анотація
Розглянуто систему підходів і методів дослідження екологічної інкультурації в контексті соціокультурної діяльності, екологічної культури особистості студента як результату цього процесу. Як методологічну базу використано культурологічний, синергетичний підходи, методи компаративного, функціонального та структурного аналізу, теоретичне моделювання, спостереження за діяльністю студента, опитування, математична обробка даних методами математичної статистики.Посилання
Goncharenko, N. V. (1980). Spiritual culture: Sources and driving forces of progress. Kyiv: Naukova dumka. [In Russian].
Dulin, P. G. (2006). The relevance of the synergetic methodology in the context of problems and prospects for consolidation. Humanitarian journal, 1–2 (29–30), 196-202. [In Russian].
Knjazeva, E. N. (2005). The basis of synergetics. Synergistic Worldview. Moscow: Komkniga. [In Russian].
Krysachenko, V. S. (2002). Ecology. Culture. Policy. Kyiv: Znannia Ukrainy. [In Ukrainian].
Moiseev, N. N. (1990). Man and noosphere. Moscow: Mol. gvardiya. [In Russian].
Murashkin, M. H. (2007). Culture and being of man. Philosophy, culture, life, Interuniversity collection of scientific works, 29, 232–243. Dnipropetrovsk: DDFA. [In Ukrainian].
Prigozhin, I. (2002). Order out of chaos. A new dialogue between man and nature. Moscow: URSS. [In Russian].
Sheyko, V. M., Bohutskyi, Yu. P., Kushnarenko, N. M. (2016). Scientific work in the field of cultural studies and art studies: a manual. Kharkiv: KhDAP. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.