Ідеал святості в контексті молитовної культури православ’я
Анотація
Досліджено ідеал святості в контексті православної молитви. Святість визначає парадигму духовних цінностей суспільства, тому актуальним є дослідження цього культурного конструкта. Ключовим моментом у досягненні ідеалу святості є молитва. Святість виконує функцію ідейно-смислового базису молитви.Посилання
The Bible, or the Book of the Holy Writ of the Old and New Testament. (1990). B.m.: Obiednannia bibliinykh tovarystv. [In Ukrainian].
Bychkov, V. V. (1999). 2000 years of Christian culture. (Vol. 2, p. 35). Moscow: Rossijskie propilei. [In Russian].
Ignatiy (Bryanchaninov), hierarch. (2001). Collected works. (Vol. 1. Biography, ascetic experiences). Reissue of Spaso-Preobrazhenskiy Monastery. Poltava: Poltav. yeparkhiya. [In Russian].
Luka (archbishop). (2007). Selected works. Moscow: Sibirskaya blagozvonnitsa. [In Russian].
Osipov, A. I. (1999). The way of the mind in search of truth. Moscow: Blago. [In Russian].
Pankov, H. D. (2010). Axiological aspects of prayer in the work of the archbishop of the Crimean Luka (of V. F. Voino-Yasenetskyi).The history of religion in Ukraine. (Book 2, p. 393-400). Lviv: Lohos. [In Ukrainian].
Saint Isaac the Syrian (Isaac of Nineveh). (2012). On the divine mysteries and spiritual life. Newly discovered texts. St.-Petersburg: Izdatelstvo Olega Abyshko. [In Russian].
Svyatitel Kirill, Archbishop Hierosolymitan. (1991). Catechetical and secretive lections. Moscow: Sinodalnaya biblioteka Moskovskogo Patriarkhata. [In Russian].
St. John Chrysostom. (1991). Complete set of works (Vol. 1., book 2). Moscow: Pravoslavnaya kniga. [In Russian].
Skurat, K. E. (2005). Christian teaching on a prayer and its meaning in the matter of moral perfection. Klin: Khristianskaya zhizn. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.