Тема людської долі в етичній філософії Сенеки
Анотація
Зазначено, що, згідно із Сенекою, дії долі (фортуни) ірраціональні, а люди, перебуваючи під її впливом, поводять себе алогічно. Оскільки останнє зумовлене недосконалістю людської душі, її необхідно, на думку філософа, підпорядкувати владі розуму: приборкувати свавілля, спрямовувати зусилля на мінімізацію злодіянь, творіння добра, жити в злагоді з природою, мужньо сприймати удари долі, стійко зносити життєві випробування.Посилання
Laertius, Diogenes. (1986). On the life, teachings and sayings of the famous philosophers. Moscow: Mysl. [In Russian].
Losev, A. F. (1995). Late Stoics. The Roman Stoics: Seneca, Epictetus, Marcus Aurelius. (p. 364-385). Moscow: Respublika. [In Russian].
Roman Stoics: Seneca, Epictetus, Marcus Aurelius. Moscow: Respublika. [In Russian].
Sapov, V. V. (1995). About the Stoics and Stoicism. The Roman Stoics: Seneca, Epictetus, Marcus Aurelius. (p. 5-12). Moscow: Respublika. [In Russian].
Seneka, L. A. (2013). Moral letters to Lucilia. Kharkоv: Litera Nova. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.