Екзистенціальні модуси в контексті постмодерністської культури
Анотація
Розглядаються проблемні питання, пов’язані з осмисленням формування постмодернізму крізь призму екзистенціалізму та виявленням генетичного зв’язку цих двох філософських систем. Здійснено порівняльний аналіз філософій ХХ і ХХІ ст., їх категорій. Особлива увага приділена деформації фундаментальних екзистенціальних модусів у культурі постмодерну: відчуженості, самотності, страху, втечі, розпачу, нереалізованості тощо, а також деструкції особистості, що виявляється в її розпорошеності, розмитості, амбівалентності, гібридності. Доведено, що в культурі постмодерну виникла нова модель постекзистенції — homo existens, яка здатна витримати тотальні трансформації соціуму й культури в надшвидкісному віртуально-цифровому світі, де домінують інформаційна філософія й комп’ютерне мислення.Посилання
Berdyayev, N. A. (1994). I and the world of objects: The experience of the philosophy of loneliness and communication. Philosophy of the free spirit. (pр. 230-316.). Moscow: Respublika. [In Russian].
Baudrillard, Jean. (1996). Simulacra and Simulation. Moscow: Krasiko-Print. [In Russian].
Ilin, I. I. (2001). Postmodernism: a glossary of terms. Moscow: Intrada. [In Russian].
Ihnatenko, I. V. (2012). Philosophical and anthropological measurement of the phenomenon of loneliness: from the modern to the postmodern (Candidate’s thesis). Kyiv. [In Ukrainian].
Klimenko, T. E. (2011). Explication of existential modes: J.-P. Sartre and post-modernism. Omsk Scientific Bulletin. Series: Philosophical Sciences. 5 (101), 118-121. Omsk. [In Russian].
Pastushkova, O. V. The person is actual: postmodernism versus existentialism. Retrieved from http://flatik.ru/chelovek-faktichnij-postmodernizm-versus-ekzistencializm. [In Russian].
Prokopyeva, P. V. Philosophy of Existence in the Context of Postmodernism. Retrieved from http://www.dissers.ru/1filosofiya/filosofiya-ekzistencii-kontekste-postmodernizma-metodologicheskiy-analiz-specialnost-09-00-11-socialnaya-filosofiya-avtoreferat-dissertacii.php. [In Russian].
Sartre Jean-Paul. Koliadko, V. I. (Per.). Genesis and Nothing: An Essay on Phenomenological Ontology: Translation from French. Kyiv: Osnovy. [In Ukrainian].
Skoropanova, I. S. (2001). Russian postmodern literature: a new philosophy, a new language. St. Petersburg: Nevskiy prostor. [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.