Абстрактне мистецтво як модус міжкультурної взаємодії в умовах глобалізації (на прикладах українсько-іспанських культурно-мистецьких проектів)
Анотація
Розглянуто сучасні інтеграційні процеси, зокрема успішний досвід реалізації багатьох українсько-іспанських культурно-мистецьких проектів, головною метою яких було здійснення культурного зближення між Україною та Іспанією. Проаналізовано можливості абстрактної образотворчості як модусу міжкультурної взаємодії. Виявлено, що форми й об’єкти абстрактного мистецтва становлять своєрідну матрицю, яка є універсальним засобом створення корисних, з точки зору культури, взаємовідносин між країнами в умовах глобалізації.Посилання
Bilchenko, E. (2009). Monoculture, multicultural and transcultural identity: comparative discourse. Proceedings. Series: Philosophy, 5, 64-73. Ostroh: Publisher Ostroh Academy. [In Ukrainian].
Bogucki, P. & Shejko, V. (2013). The role of the dialogue of cultures in the evolution of synergetic dynamics control system of modern civilization in the era of globalization, 44, 4-16. Culture of Ukraine. Kharkiv: Kharkiv State Academy of Culture. [In Ukrainian].
Herchanivska, P. (2017). Prospects of globalization in the contemporary socio-cultural space. National culture in a globalized world, 31-34. Kyiv: Kyiv National University of Culture and Arts. [In Ukrainian].
Derrida, J. (2004). Globalization, peace and cosmopolitanism. Cosmopolis, 2 (8), 125-140. Moscow: Russian Association for International Studies. [In Russian].
Inozemtseva, V. (2004). Westernization as globalization and «globalization» as Americanization. Questions of philosophy: Scientific and Theoretical Journal of the Russian Academy of Sciences, 4, 58-69. Moscow: Science. [In Russian].
Metelova, T. (2013). Multivalency self-identifications in the era of globalization.Scientific notes, 1, 11, 12-26. Ostroh: Publisher Ostroh Academy. [In Ukrainian].
Tyshunyna, N. (2003). Modern globalization processes: challenge, reflection, strategies. Globalization and culture: an analytical approach, 5-24. St. Petersburg: Janus [In Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.