Наукове осмислення образності слова під час вивчення культурології
Анотація
Досліджено мовно-концептуальні способи виникнення та функціонування слова в певній образній площині, основані на аналізові наукових праць О. Потебні. Обґрунтовано важливість походження та образності слів у контексті вивчення курсу «Культурологія», а також для виявлення міждисциплінарних зв’язків соціально-гуманітарних навчальних курсів. З’ясовано, що експерименти в галузі словесної творчості, пошуку внутрішньої форми слова є чинником ґрунтовнішого пізнання національної культури, свідомого і вільного вибору культурних пріоритетів та систем цінностей.Посилання
Yeremina, V. I. (1991). Symbol. Symbolism. Popular knowledge. Folklore. Folk art. Code of ethnographic concepts and terms. Moscow, 4, 109–115. [In Russian].
Mishatina, N. L. (2009). Technique and technology of speech development of schoolchildren: linguo-conceptcentric approach. St.-Petersburg: Nauka: «SARA». [In Russian].
Potebnya, A. A. (1990). From notes on the theory of literature. Moscow. [In Russian].
Potebnya, A. A. (2000). Selected scientific works. Moscow. [In Russian].
Potebnya, A. A. (1958). From notes on Russian grammar (Vol. 1). Moscow. [In Russian].
Potebnya, A. A. (1976). Aesthetics and poetics. Moscow. [In Russian].
Potebnia, O. O. (1974). Aesthetics and poetics of the word. Kyiv. [In Ukrainian].
Potebnya, A. A. (1989). Psychology of poetic and prosaic thinking. Word and world. (р. 202–208). Moscow. [In Russian].
Potebnia, O. O. (1996). Thought and language. Word. Sign. Discourse Anthology of world literary-critical thought. (р. 35–49). Lviv. [In Ukrainian].
Presniakov, O. P. (1974). Philological heritage O. Potebni. Kyiv. [In Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.