Проблеми та пошуки сучасного формотворення в дизайнерській підготовці
Анотація
Розглядається проблема пошуку сучасної форми (формотворення) в підготовці студентівдизайнерів вищих навчальних закладів, аналізуються графічні методи та способи, які ґрунтуються на геометральній основі в просторовографічній моделі, що може поліпшувати формування дизайнерських знань, просторового мислення та вміння формоутворювати об’єкти в процесі навчання та майбутнього створення дизайнерського продукту. В основі пошуку форми запропоновані основні джерела формотворення в дизайні: природна форма, предметна форма, пластична та геометральна стилізації, аналоги, які ґрунтуються на артефактах та творах мистецтва, підпорядковані стилістичним рішенням і технологічним новаціям.
Посилання
Джонс Дж. К. Инженерное и художественное конструирование (Современные методы проектного анализа) / Дж. К. Джонс. — М., 1976.
Корсунський В. О. Методика навчання майбутніх дизайнерів основ формоутворення в процесі вивчення фахових дисциплін : автореф. дис. … канд. пед. наук : спец. 13.00.02 «Теорія та методика навчання (технічні дисципліни)» / В.О. Корсунський. — Ялта, 2012. — 20 с.
Кригер В. Ф. Развитие конструктивного мышления студентов на занятиях по техническому рисунку / В. Ф. Кригер, М. Н. Алексеева // Матер. науч.-метод. семинара. — Йошкар-Ола, 1982.
Кригер В. Ф. Пространственно-графическое моделирование и развитие творческих способностей студентов / В. Ф. Кригер. — Воронеж, 1989. — 184 с.
Чернышев О. В. Формальная композиция / О. В. Чернышев. — Минск, 1999.— 345 с.
Яковлєв М. І. Композиція+геометрія / М. І. Яковлєв. — Київ : Каравела, 2007. — 240 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.