Народне свято як засіб етнокультурної ідентифікації та національного єднання
Анотація
Проаналізовано традиційні свята щодо їх аксіонаповнення та зазначено, що завдяки специфічності святкових дій (масовість, усезагальність, повторюваність, оптимістичність, поєднання мови, звичаїв, різних видів мистецтва та ін.) народні свята є дієвим засобом етнокультурної ідентифікації й національного єднання. Розглянуто значимі світоглядні компоненти традиційних народних свят.
Посилання
Безклубенко С. Д. Теорія культури : навч. посіб. / С. Д. Безклубенко. — Київ : КНУКіМ, 2002. — 264 с.
Борисенко В. К. Традиції і життєдіяльність етносу: на матеріалах святково-обрядової культури українців : навч. посіб. для студ. вищих навч. закл. / В. К. Борисенко / Київ. нац. ун-т ім. Т. Г. Шевченка. — Київ : Універс., 2000. — 191 с.
Воропай О. Звичаї нашого народу. Етнографічний нарис / О. Воропай : у 2 т. — Київ : Оберіг, 1991. — Т. 1. — 435 с. ; Т. 2. — 447 с.
Закович Н. М. Советская обрядность и духовная культура / Н. М. Закович. — Київ : Наук. думка, 1980. — 221 с.
Лиманська О. В. Календарне свято як складова української обрядової культури : автореф. дис. … канд. мистецтвознавствства : спец. 26.00.01 «Теорія та історія культури» / О. В. Лиманська. — Київ, 2008. — 18 с.
Лозко Г. С. Українське народознавство / Г. С. Лозко. — 3-е вид. — Харків : Вид-во «Див», 2005. — 472 с.
Малоока Л. В. Історична еволюція масових свят українців : автореф. дис. … канд. іст. наук : спец. 17.00.01 «Теорія та історія культури» / Л. В. Малоока. — Київ, 2006. — 17 с.
Малыгина И. В. Феномен идентичности в контексте философского знания И. В. Малыгина // Ученые записки МГУКИ. Вып. 25. — М. : МГУКИ, 2003. — С. 33-49.
Курочкін О. В. Новорічні свята українців. Традиції і сучасність / О. В. Курочкін. — Київ : Наук. думка, 1978. — 159 с.
Нечуй-Левицький І. Світогляд українського народу: Ескіз української міфології / І. Нечуй-Левицький. — Київ : Обереги, 1992. — 85 с.
Скуратівський В. Т. Дідух: Свята українського народу / В. Т. Скуратівський. — Київ : Освіта, 1985. — 272 с.
Соколова В. К. Весенне-летние календарне обряды русских, украинцев и белоруссов / В. К. Соколова. — М. : Наука, 1979. — 363 с.
Сосенко К. Різдво — Коляда і Щедрий вечір / К. Сосенко. — Київ : Укр. письменник, 1994. — 286 с.
Сумцов Н. Ф. Символика славянских обрядов / Н. Ф. Сумцов. — М.: Изд. Фирма «Восточная литература» РАН, 1996. — 296 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.