Сприйняття Рьоан-Дзі
Анотація
У храмі Рьоандзі в Кіото розташований найвідоміший у Японії сад каменів. Камені розміщені так, що з будьякого кута побачити всю композицію неможливо. Щодо цього саду, як і будьякого витвору мистецтва, можливі різні інтерпретації. Висвітлено зв’язок між естетичними теоріями за часів створення саду та сучасними поглядами на природу і мистецтво, розглянуто важливість місця медитації в естетичному досвіді. Проаналізовано суворість і простоту саду в Рьоандзі в історичному і релігійному контекстах.
Посилання
Kincaid, Mrs. Paul (1966) Japanese garden and floral art. New York,
Hearthside Press, Inc.
Takei, Jiro and Keane, Marc P. (2008) Sakuteiki: Visions of the Japanese garden. Rutland, Vermont, Tuttle Publishing.
Moore, Abd al-Hayy (1992) Zen rock gardening. Philadelphia, PA, Running Press Book Publishers.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.