Мотиви андрогінності в образотворчому мистецтві першої половини ХХ ст.
Анотація
Простежується репрезентація мотивів андрогінності в образотворчому мистецтві першої половини ХХ ст. З часів відомого міфу Платона андрогін асоціюється із силою, самодостатністю, винятковістю, а також ідеєю любові як прагнення до возз’єднання. Розглядаються інтерпретація та репрезентація мотивів андрогінності у творчості Марка Шагала, Марселя Дюшана та Клод Каон.
Посилання
Апчинская Н. В. Театр Марка Шагала: конец 1910-х — 1960-е гг.
[Электронный ресурс] / Н. В. Апчинская. — Витебск, 2004. — Режим доступа: http://www.chagal-vitebsk.com/?q=node/142. — Загл. с экрана.
Башляр Г. Новый рационализм / Г. Башляр ; пер. с фр., общ. ред. А. Ф. Зотова. — М.: Прогресс, 1987. — 376 с.
Бинкли Т. Против эстетики [Электронный ресурс] / Т. Бинкли. —
Режим доступа: http://sv-scena.ru/Estetika-i-teoriya-iskusstva-XX-veka-KHrestomatiya.t3279.html. — Загл. с экрана.
Ге Е. «Все прочее — литература...» Отношения между литературой, письменностью и живописью Марка Шагала / Елена Ге // Бюллетень Музея Марка Шагала. — 2013. — Вып. 21. — С. 65–69.
Домарацкая Е. С. Экспериментальное искусство Марселя Дюшана
/ Е. С. Домарацкая // Известия Росс. Гос. пед. ун-та им. А. И. Герцена. — Вып. № 7. — Том 4. — 2004. — С. 187–198.
Дубин С. Колдунья, дитя, андрогин: женщина(ы) в сюрреализме
[Электронный ресурс] / С. Дубин // Иностранная литература. — 2003. — № 6. — С. 279–303. — Режим доступа: http://magazines.russ.ru/inostran/2003/6/dubin.html. — Загл. с экрана.
Ичин К. Об источниках божественного в творчестве Марка Шагала [Электронный ресурс] / К. Ичин // Toronto Slavic Quarterly. — № 12. — 2005. — Режим доступа: http://sites.utoronto.ca/tsq/12/ichin12.shtml. — Загл. с экрана.
Описание картины Марка Шагала «Над городом» [Электронный
ресурс]. — Режим доступа: http://opisanie-kartin.com/opisanie-kartinymarka-shagala-nad-gorodom. — Загл. с экрана.
Элиаде М. Мефистофель и андрогин, или мистерия целостности / М. Элиаде ; пер. с. фр. Е. В. Баевской. — СПб : Алестейя, 1998. — 376 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
У разі публікації статті в журналі «Культура України», автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike (BY-NC-SA), яка дозволяє першу публікацію в цьому журналі, а також розповсюдження роботи з визнанням авторства цієї роботи, на тих самих умовах, з некомерційною метою.
Автори мають підписати заяву, яка є угодою про надання прав редакції на публікацію статті в друкованому та електронному вигляді. Заява надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Під час подачі рукопису статті для опублікування у збірнику «Культура України» автори погоджуються з тим, що, у разі прийняття статті до публікації, її можна буде розмістити в електронних архівах та базах даних з обов'язковим зазначенням авторства і збереженням авторських прав у повному обсязі за авторами. У тексті самої роботи мають бути в повному обсязі представлені джерела зовнішньої інформації – у вигляді списків джерел літератури (у т.ч. особисті раніше опубліковані роботи авторів). Автори рукопису статті зобов'язані належно оформляти запозичення у вигляді цитат або посилань. Будь-які форми плагіату неприпустимі.